Kup książkę [edytuj książkę]

Posępna litość

Po co być owcą, skoro można być wilkiem. Zakłamanie, żądze i zdrada. Sam bóg śmierci naznaczył 17-letnią Ismae niezwykłym brzemieniem i zdolnościami. Jako assassin, może uchronić swój lud przed zatraceniem i zdradą. Jednakże, aby tego dokonać, musi zabijać. Nawet tych, których kocha.

„Noszę ciemnoczerwone piętno, biegnące od lewego ramienia po prawe biodro, ślad po truciźnie, którą matka dostała od znachorki, by pozbyć się mnie ze swego łona. Według znachorki, fakt, że przeżyłam, to nie żaden cud, a znak, że zostałam poczęta przez samego boga śmierci”

(premiera 20.09.2013)

1. Posępna litość
2. Mroczny triumf
3. Mortal Heart
4. Untitled
5. Untitled

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 20 III 2015, 12:04:24 (ponad 6 lat temu)
0 0
Zupełnie czego innego spodziewałam się po tej powieść. Przede wszystkim nie spodziewałam się, że będzie miała tak rozbudowany wątek miłosny, który w zasadzie był głównym wątkiem powieści. Oczekiwałam zawrotnej przygody. Trochę się przeliczyłam. Jednak na początku spodobały mi się postacie Ismae i Gavriela, jednak z biegiem stron tracili w moich oczach. Ismae wydawała mi się nieugiętą, niezłomną, jednak potem zrobiła na mnie wrażenie słabej, pospolitej. Co się tyczy Gavriela objawił się jako postać mężczyzny, który bardzo mi się spodobał - pewny siebie i stanowczy. Jednak z czasem stawał się coraz bardziej łagodny i miękki, a pod koniec powieści zrobiły się z niego słodkie kluchy. Co zaś do pomysłu na powieść, z zakonami i starymi bogami podobał mi się. Akcja była dobra, ale nie specjalnie zwrotna i zaskakująca. Powieść ma wiele wad, ale mimo tego i tak wystawiam ocenę dobrą, ponieważ czytanie tej powieści było o wiele przyjemniejsze i nie irytowałam tak bardzo, jak przy innych tego typu powieściach. Udana lektura, mimo niedociągnięć. Polecam fonom tego typu powieści.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788375748826
Ocena: 5.04
Liczba głosów: 12
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Marika100397
17 VII 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają