Kup książkę [edytuj książkę]

Yankes na dworze Króla Artura

Jankeski kowal Hank Martin ma niewątpliwie pecha. Seria nieszczęść zaczyna się, gdy w tajemniczy sposób zostaje przeniesiony nie tylko do dalekiego kraju, lecz także w odległą przeszłość. Bez wahania można powiedzieć, że nawet ogromnie odległą, bo z XIX w. do… VI stulecia. W „nowych” czasach od razu wplątuje się w kolejne kłopoty. Uwięziony przez sir Sagramora zostaje uznany za ludożercę i wtrącony do lochu, gdzie oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. Hank nie byłby jednak sobą ani tym bardziej sprytnym Jankesem, gdyby nie próbował wyjść cało z „tarapatów”. Ale jak znaleźć wspólny język ze średniowiecznymi rycerzami? Czy pochodzący z demokratycznego kraju rzemieślnik może zostać przyjacielem króla Artura? Jak zaszczepić zdobycze współczesnej cywilizacji w feudalnym państwie?

„Jankes na dworze króla Artura” to oryginalne spojrzenie amerykańskiego pisarza na świat europejskich legend. Zderzenie prostoty i praktyczności amerykańskiego kowala i ideałów błędnych rycerzy skutkuje humorystycznymi sytuacjami, nierzadko z domieszką charakterystycznej dla Marka Twaina ironii.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Magimk
15 VII 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają