Kup książkę [edytuj książkę]

Oto stoję w deszczu ciała [dziennik studentki]

"Oto stoję w deszczu ciała", ta autobiograficzna poetycka opowieść jest zapisem dramatycznego wchodzenia
w dorosłość neurotycznie wrażliwej dwudziestolatki.
Nie straciła na aktualności, bo podejmuje problem ponadczasowy delikatnej, naiwnej jeszcze kobiecej niewinności zderzającej się z brutalną mechanicznością i inercją reguł społecznych gier zastanego świata. Reakcją jest pełen determinacji bunt, który znajduje swój wyraz w totalnym eskapizmie, zawierającym w sobie odmowę uczestniczenia w społecznych strukturach (ucieczka do szpitala psychiatrycznego) i nawet w samej rzeczywistości (intoksykacja twardymi narkotykami i dużymi dozami farmaceutycznych środków modyfikujących świadomość).

Rozpaczliwy protest, który nie mogąc znaleźć wyrazu w akcie zniszczenia tego, co nie może zostać zaakceptowane, znajduje ujście w autodestrukcji i, na szczęście, w akcie literackiej kreacji.
/Kazimierz Bolesław Malinowski/

Przedstawiona proza miała swoje pierwsze wydanie w "Iskrach" w 1983 roku. Obecnie autorka dokonała całkowicie nowej redakcji, co stanowi o jej sile i urodzie.

o autorce:
Eda Ostrowska, ur. 9 sierpnia 1959 r. w Sławatyczach.
Debiutowała w 1977 r. w Kamenie wierszem "Przechylę ciebie...". Trzykrotnie otrzymała nagrodę im. J. Czechowicza: w 1984 r.(za tomiki wierszy "Ludzie, symbole i chore kwiaty" oraz "Smugi pieprzu") i w 1989 r. (za tomiki wierszy "Tajemnica I bolesna" i "Małmazja") nagrody III stopnia, a także w 1991 r. nagrodę II stopnia za "Psalmy".
W 1989 r. za twórczość poetycką, w szczególności tomik wierszy pt. "Małmazja", uzyskała Nagrodę Artystyczną Młodych im. S. Wyspiańskiego (II stopnia), zaś w 1995 r. – I nagrodę w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Stachury. W roku 2011r. została laureatką XVII Konkursu Poetyckiego im. Anny Kamieńskiej za tomik poezji wydany w roku 2010 "Śmiech i łaska". Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w dziedzinie poezji w 2012 r.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Jirafa Roja
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788363879075
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: awiola
06 VII 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają