Kup książkę [edytuj książkę]

Zbłąkane serce

„Zbłąkane serce” to powieść bogata w erotyzm, ale potraktowany z doskonałą finezją. Opowiada o losach kobiety, uwikłanej w poszukiwania własnej kulturowej tożsamości, lecz także w niemniej trudną drogę obojga swoich mężów. To historia trudnych, niemal niemożliwych do spełnienia miłości – napotykającego na szereg przeszkód uczucia kobiety i mężczyzny, ale też trudnego uczucia człowieka do wybranej przez siebie ojczyzny.
Lidia jest absolwentką romanistyki bezgranicznie zakochaną we Francji. Jej pierwszy mąż, Valentin, to dzielący jej pasję do Francji Niemiec, wyrzekający się swych korzeni po to, by czuć się Europejczykiem. Spada na niego ciężar gestapowskiej, mrocznej przeszłości swojej rodziny i przytłacza go to tak bardzo, że mężczyzna popada w uzależnienie od narkotyków, prowadzące ostatecznie do jego śmierci. Kolejny małżonek, Rafał, również staje się ofiarą, uzależniającą swoje losy od przeszłości najbliższych krewnych: dowiedziawszy się, że pochodzi z rodziny żydowskich konwertytów, decyduje się powrócić na drogę swoich przodków i staje się ortodoksyjnym Żydem. Pragnie, aby Lidia stała się częścią tego nowego życia, lecz ta nie zgadza się. Rafał zostawia ją więc dla kobiety z gminy żydowskiej.
Gdy Lidia poznaje Thomasa, zdawać by się mogło, że nareszcie wszystko na jej drodze się ułoży. Niestety, jest to początek kolejnych schodów, bowiem coraz to cięższe komplikacje w i tak pełnym doświadczeń życiu kobiety powodują, że ukochanym nie jest dane się połączyć. Nie istnieją jednakże problemy bez rozwiązania. Jak kończy się sprawa Lidii? Czy uda jej się odnaleźć tożsamość i szczęście? Na te i inne pytania w nieoczekiwany sposób odpowiada dopiero lektura powieści Stefanii Jagielnickiej - Kamienieckiej.

http://selkar.pl/aff/skok/zblakane-serce

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W przekazach katolickich mistyków znajdujemy owo rozpalające serce miłością uczucie piękna, dobra i prawdy, uczucie czy też poczucie a nie wyobrażenie. Kontemplowanie Jezusa przenosi zawsze w jakimś stopniu na poziom uczuć. Doświadcza się wówczas owego smaku duchowego, który przychodzi wraz z miłością… Doznania te pochodzą z Bożej rzeczywistości – nieskończonej, nierozpoznawalnej i niewyobrażalnej."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 18 VI 2013 (ponad 8 lat temu)
0 0


"W krótkim czasie staliśmy się nierozłączną parą. Była to moja pierwsza miłość. Pomogła mi wtopić się w nową rzeczywistość."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 18 VI 2013 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Sądziłam,że jest to jedna z najpiękniejszych form miłości i nie ma absolutnie nic wspólnego z nazizmem… To tragiczne – nie mieć prawa do dumy narodowej z powodu zbrodniczego szaleńca, który w iście szatański sposób zniewolił i sterroryzował cały naród. Tak uważałam… Odnosiłam wrażenie, że… za pozorną obojętnością Niemców kryje się nieuświadamiana rozpacz..."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 18 VI 2013 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379000623
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
18 VI 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają