Kup książkę [edytuj książkę]

Polityka gospodarcza

Polityka gospodarcza jest przedmiotem obowiązkowym na kierunkach „Ekonomia" wszystkich wyższych uczelni w Polsce. Jest ona wykładana również studentom zarządzania i marketingu w trosce o to, aby szefowie przedsiębiorstw, a także prowadzący własne firmy byli w stanie trafnie przewidywać charakter decyzji gospodarczych podejmowanych przez władze publiczne, rozumieć uzasadnienie tych decyzji oraz należycie się do nich dostosowywać. Znajomość i rozumienie efektów stosowania rozmaitych narzędzi regulacji gospodarki jest istotnym warunkiem rozwoju każdej firmy i dobrobytu każdego obywatela.
Stanowi to również bardzo ważne wyzwanie dla wszystkich, którzy zamierzają oddać się służbie publicznej, tzn. m.in. kształtować system regulacji gospodarki i jej elementów składowych - poszczególnych rynków. Prawie połowa dochodów statystycznego Polaka jest wydawana nie przez niego samego, lecz właśnie przez naszych przedstawicieli, którzy decydują o wydatkach z budżetów publicznych. Dla dobra każdego obywatela i każdej firmy jest niezwykle istotne, aby regulacje gospodarcze i decyzje w tym zakresie stanowione były ze znajomością reguł ekonomii i zapewniały stabilność oczekiwań gospodarczych. Warto o tym pamiętać oceniając kandydatów z list wyborczych.

~`http://phkowalska.osdw.pl/

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Uniwersytet Gdański
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-7326-233-4
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamilka257
07 VI 2013 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają