Kup książkę [edytuj książkę]

Pożeglować (pod nowymi przepisami)

Poradnik zawiera kompendium wiedzy niezbędnej, a co najmniej przydatnej, dla żeglarza amatora korzystającego z bardzo już dziś liberalnych przepisów normujących taką formę spędzania wolnego czasu.

Na pierwszym miejscu umieszczam bezpieczeństwo, które na wodzie i przy wodzie musi być priorytetem.

W dalszym ciągu minimum informacji o współczesnych jednostkach przeznaczonych do przyjemnościowego pływania, zwanych dalej jachtami, ale i łódkami, żaglówkami, motorówkami. Dzisiaj dostępne powszechnie w ogromnej rozmaitości dają możliwość wyborów optymalnych, zarówno przy zakupie, jak i wypożyczeniu( czarterze).

Podstawy teorii żeglowania to właściwie informacja głównie praktyczna, przydatna do zrozumienia takich a nie innych reakcji łódki w konkretnych sytuacjach. Pogłębianie tej wiedzy w miarę zdobywania doświadczeń i umiejętności jest jak najbardziej wskazane.

Żyjemy w XXI wieku w zbiurokratyzowanej Europie. Wszystko tu jest (podobno) przewidziane i unormowane przepisami z różnych szczebli i kierunków. Warto je znać. Zwłaszcza że wymagają tego, i przewidują jakieś sankcje, a co najmniej sygnalizują konsekwencje w razie nieznajomości, która jest (dla pełnoletnich) żadnym alibi.
Sprzęt, którym się posługujemy, własny czy wypożyczony, jest bardzo drogi, życie ludzkie jeszcze droższe.

Środowisko, w którym się konkretnie, z wyboru, znajdujemy opisuje locja. Jej możliwie wszechstronna znajomość pozwoli skutecznie (tam gdzie chcemy) i bezpiecznie(dla statku i załogi) żeglować.

Meteorologia, potraktowana tradycyjnie jako osobny rozdział, z locją jest mocno powiązana. Orientacja w prawach przyrody rządzących w atmosferze nad konkretnym akwenem pozwoli ze zrozumieniem korzystać z prognoz, dla komfortu i bezpieczeństwa małej, a zwłaszcza żaglowej jednostki, niezbędnych.

Obszerny rozdział „Manewrówka” to wybór różnorodnych informacji i porad, które mają służyć przede wszystkim opanowaniu i doskonaleniu umiejętności praktycznych. Od planowania i kierowania załogą poczynając, do własnoręcznego wykonywania podstawowych czynności. Skorzystanie z nich jest w pełni możliwe po zdobyciu pewnych doświadczeń w żegludze.
Podobnie zresztą, jak w przypadku wszystkich pozostałych części poradnika.
http://www.ebooki123.pl/pozeglowac-pod-nowymi-przepisami_p24...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-060-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
07 VI 2013 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają