Kup książkę [edytuj książkę]

Epitafium na śmierć rock'n'rolla

Książka Franciszka Walickiego to opowieść z pierwszej ręki napisana przez człowieka, który nie bez kozery, nazywany jest Ojcem Polskiego Rock'n'Rolla. To fascynująca, nie pozbawiona refleksji, podróż przez czasy, których już nie ma, a które ukształtowały naszą rzeczywistość. To opowieść osobowości, której korzenie sięgają kresowej arystokracji, kształtowanej w wileńskim gimnazjum, ekskluzywnym liceum w Rydzynie i przedwojennej Szkole Morskiej. To historia oficera Marynarki Wojennej, dziennikarza i animatora kultury, który organizował pierwsze polskie festiwale jazzowe i pierwsze dyskoteki, a przede wszystkim, który ma na sumieniu przeflancowanie na nasz grunt rock'n'rolla, zwanego big-beatem. To on założył i kierował zespołami: Rhythm'n'Blues, Czerwono- i Niebiesko-Czarni, Breakout i SBB. To on odkrył talenty: Czesława Niemena, Michała Burano, Krzysztofa Klenczona, Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i całej plejady gwiazd Polskiej estrady.

Franciszek Walicki, bez zbędnego sentymentalizmu, wspomina Wilno swej młodości i dziewiczy rejs "Daru Pomorza" przez Atlantyk. Odkrywa meandry wojennych życiorysów i opowiada jak to starał się naprawiać jedynie słuszny ustrój sprawiedliwości społecznej. Snuje zdystansowaną opowieść o zdarzeniach, których był nie tylko świadkiem, ale w wielu przypadkach inicjatorem lub pomysłodawcą.

Epitafium na śmierć rock'n'rolla to książka zarówno dla czytelników, dla których hasła: Niemen, Non-Stop, Breakout, Musicorama, SBB czy Jazz Jamboree, nie sąpustym dźwiękiem, ale też dla wielbcieli alternatywy i rapu, którzy odkrywają dopiero muzykę i sztukę lat 60-tych ubiegłego wieku. Obowiązkowa pozycja dla pokoleń wychowanych zarówno na Jarocinie i Trójce, jak i na Studiu Rytm, Radiu Luxemburg czy programach "This is Jazz".

Książka zawiera 106 czarno-białych ilustracji oraz 42 kolorowe.


http://www.sefer.pl/literatura/195532-franciszek-walicki-epi...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Fundacja Sopockie Korzenie
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788392927846
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
04 VI 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają