Kup książkę [edytuj książkę]

Tajemnica błękitnego zamczyska

Każde dziecko marzy o wielkiej przygodzie, zaczarowanym świecie, tajemniczych istotach, magicznych miejscach… Autorka „Tajemnicy Błękitnego Zamczyska” w mistrzowski sposób opowiada ciepłą historię, która łączy w doskonałych proporcjach to, co fantastyczne, ze znaną każdemu dziecku rzeczywistością.

W książce dzieci znajdą to, co lubią najbardziej – magiczne przedmioty, dziwne postaci, niepokojący nastrój grozy, tajemnice, przerażające zwroty akcji. Panna Wodna, skrzydlaty potwór, cudowne źródełko, niezwykły naszyjnik, postać Lamira – to elementy baśni, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię dziecka. Autorka udowadnia, że wystarczy zanurzyć stopę w falującej błękitnej mgle, aby znaleźć się w zupełnie innym, baśniowym świecie. W książce nie brakuje również zapachu rogalików z wiśniową konfiturą (pieczonych przez mamę), zabawnej, rozgadanej ciotki Ani, pulchnej, rudowłosej Anity i piegowatego, odważnego Radka. Prosty język, dialogi i krótkie, barwne opisy sprawiają, że czyta się ją z wielką przyjemnością, a historia Magdaleny, Radka i Anity pochłania całą uwagę młodego czytelnika.

Niezwykle ważne jest również to, że przygoda trójki przyjaciół uświadamia dziecku, że należy przeciwstawiać się złu, być otwartym na krzywdę innych i starać się im pomagać, nawet, jeśli jest to dla nas trudne. Upór, odwaga, wytrwałość i zdolność do poświęceń głównej bohaterki – uwalniają rodzinę Lamira od wiecznego cierpienia i zdejmują klątwę rzuconą na zamek. Losy bohaterów w przewrotny sposób udowadniają również, że wartość przyjaźni jest ważniejsza i cenniejsza niż drogie zabawki i ubrania. Anita – wiecznie niezadowolona, samolubna jedynaczka pod wpływem znajomości z Magdaleną i Radkiem zmienia swój stosunek do innych ludzi i otoczenia.

Mimo wielu mądrych przesłań, książka pozbawiona jest nachalnego moralizowania – refleksje i wnioski nasuwają się same. W opowieści odnajdzie się każdy mały czytelnik, dlatego książka może być świetnym prezentem dla dzieci w wieku od 9 do 11 lat.

Dzięki szczęśliwemu zakończeniu nie tylko dziecko, ale i my – dorośli zaczynamy wierzyć, że „jeśli jesteś dobrym człowiekiem i masz czyste serce, uda Ci się”.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Comm
Rok wydania: 2010
ISBN: -
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: asymaka
03 VI 2013 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają