Kup książkę [edytuj książkę]

Poznaj, aby uwierzyć. Liturgia Mszy Świętej

Przewodnik po rzymskokatolickiej mszy świętej. Jedyna tego typu książka (Poznaj, aby uwierzyć. Liturgia Mszy Świętej – Lech Gardocki), która ukazała się na polskim rynku. Szczegółowo, krok po kroku, od wstępnych obrzędów aż po formalne zakończenie opisuje kolejne części nabożeństwa, tłumacząc jednocześnie ich sens i symbolikę. Objaśnia znaczenie śpiewów, czynności i gestów wykonywanych przez kapłana, symbolikę szat liturgicznych, przeznaczenie naczyń liturgicznych i rodzaje ksiąg mszalnych oraz sens procesji eucharystycznych. Prosty język, piękne ilustracje znakomicie uzupełniające tekst i słowniczek pojęć liturgicznych to jej dodatkowe atuty. Książka wydana za wiedzą Warszawskiej Kurii Metropolitalnej. Odpowiednia dla czytelników w każdym wieku.

„Kościół sprawując liturgię Mszy św. posługuje się księgami liturgicznymi. W ten sposób zachowuje jedność w modlitwie, w modlitwach wyraża prawdziwą wiarę,prowadzi wiernych do głębokiego przeżywania tajemnicy Eucharystii.

Księgi liturgiczne ulegały przemianom w ciągu wieków, zostały obecnie odnowione zgodnie z decyzjami Soboru Watykańskiego II i przełożone na języki narodowe.

Przy odprawianiu Mszy św. posługujemy się dwiema księgami. Lekcjonarz – zawiera teksty Pisma świętego rozłożone na poszczególne dni roku liturgicznego. Nasz polski lekcjonarz został wydany w siedmiu tomach. Mszał -jest to księga zawierająca modlitwy odmawiane podczas Mszy św.: jest to duża księga, którą umieszczamy na ołtarzu na specjalnym pulpicie. Czasem używany jest w liturgii Ewangeliarz: jest to księga zawierająca teksty Ewangelii na poszczególne dni. Posługujemy się również książką zawierającą tekst Modlitwy Powszechnej: nie jest to jednak oficjalna księga liturgiczna.

Dla wiernych wydawane są tzw. Mszaliki: zawierają modlitwy mszalne i czytania. Nie są przeznaczone do użytku przy ołtarzu lecz są pomyślane jako pomoc w poznawaniu i przygotowywaniu liturgii, ułatwiają czynny udział w liturgii i pozwalają przeżywać całą jej głębię.”
http://www.ebooki123.pl/poznaj-aby-uwierzyc-liturgia-mszy-sw...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-6354-856-8
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
07 V 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają