Kup książkę [edytuj książkę]

Przechytrzyć Pana Boga

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka tworzy w tej powieści świat przerażający. Patrycja, młoda dziennikarka, osamotniona, nękana przez tajemniczych wrogów, szuka w otaczającym ją świecie przestrzeni, w której spokojnie mogłaby zapuścić korzenie. I swobodnie odetchnąć. Rzeczywistość w jakiej się znajduje, sytuuje się na styku dwóch sił. Otóż obok rozwoju nauki, techniki i medycyny nastąpiła też rewolucja w sferze zdolności psychicznych człowieka. Nauczono się wykorzystywać nieznane dotąd pokłady świadomości. Wiele jednostek odkryło, że potrafi wpływać na wolę innych z niebywałą siłą. I wykorzystują to ci, których celem istnienia jest inwigilacja i manipulacja. W całej tej gmatwaninie, stanowiącej niezwykle wyraziste i złowieszcze tło, toczy się historia Patrycji, jej skomplikowanej miłości. Kobiety, przeciw której sprzysiągł się cały świat. Ezoteryka, magia i technika….siły sataniczne... nawet choroba psychiczna, wywołana przez jej wrogów zatruciem... Gdzie ma szukać pomocy? U Boga? U ludzi?...
Jednym z przesłań powieści jest apologia piękna i miłości – stąd nadejdzie pomoc.
Jest to powieść pełna cierpienia, powagi. Trudna i lekka zarazem. Wątki kryminalne, szpiegowskie przeplatają się z intrygującymi rozważaniami natury egzystencjalnej. Ucieczka przed światem miesza się z afirmacją życia, witalności, piękna i miłości. W zależności od tego, czy ktoś wybierze fabułę, i skupi się na sensacyjno-szpiegowskim klimacie, czy drugie dno – krytykę biurokratyzacji życia, pozornej demokracji i wszechobecnych środków nadzoru, powieść ta powinna mu przypaść do gustu.

Autorka jest dziennikarką, poetką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w „Dzienniku Zachodnim“ w Katowicach, a od roku 1980 w prasie „Solidarności“. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden, „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej „Nasze Słowo“. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem „Wege zum Erfolg”(Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki napisane w języku polskim: dwie powieści – „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazało się do tej pory jej siedem powieści: „Z busolą w sercu”, „Samobójcy“, „Siatka w sieci”, „Poezja i miłość”, „Oko w oko ze śmiercią”, „Niebezpieczna miłość” i „Zdeptana róża”.
W styczniu 2012 zdobyła główną nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść „W żelaznym uścisku”.
http://www.ebooki123.pl/przechytrzyc-pana-boga_p218 - ebook
http://selkar.pl/aff/skok/przechytrzyc-pana-boga - druk

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Głównym wątkiem powieści „Przechytrzyć Pana Boga” jest historia miłości między polską dziennikarką Patrycją i Tomem – amerykańskim powieściopisarzem polskiego pochodzenia. Po krótkim okresie oczarowania kobieta podejrzewa ukochanego, że ma powiązani...
Dodano: 30 IV 2013, 13:17:24 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-028-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
30 IV 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają