Kup książkę [edytuj książkę]

Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz

Z książki "Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz" dowiesz się, jakie były zasady idealnego makijażu, proponowane przez samego mistrza. Dyktował trendy, ustalał kanony piękna. To on stworzył nowoczesną kobietę. Z jego usług korzystały wszystkie wytwórnie filmowe i największe gwiazdy Hollywood: Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, a nawet John Wayne. Zanim Rudolf Valentino stał się bożyszczem kobiet, uważano, że ma zbyt ciemną karnację, by występować w kinie. Nie wiadomo, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby nie specjalny puder, który wynalazł dla niego Max Factor. To Max ufarbował na rudo zachwycające loki Rity Hayworth, które natychmiast stały się nieodłącznym elementem jej wizerunku. Tylko on umiał poradzić sobie z charakterkiem kapryśnej Poli Negri, gdy egzotyczna piękność z Polski przyjechała na podbój Fabryki Snów. I przede wszystkim to właśnie dzięki niemu kosmetyki stosowane dotąd wyłącznie przez gwiazdy filmowe stały się dostępne dla wszystkich kobiet.

Urodził się w latach siedemdziesiątych XIX wieku w Łodzi. Już jako nastolatek pracował w zakładzie słynnego berlińskiego stylisty. Potem trafił do Rosji, gdzie o jego radę zabiegali artyści Moskiewskiej Opery i dostojnicy dworu Romanowów. Jednak i to mu nie wystarczało - w 1904 roku wyruszył do Ameryki, na podbój Hollywood. "Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz" to pasjonująca opowieść o losach jednego z najbardziej znanych producentów i wynalazców kosmetyków.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-240-2354-7
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
27 IV 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają