Kup książkę [edytuj książkę]

Wietrzne marzenia

Dwudziestoletni Przemek Sikora, u progu dorosłego życia jest bez stałej pracy, jednak pełen witalnej energii i z głową pełną planów. Życie podporządkował jednemu marzeniu – lataniu na szybowcach. Chcąc zarobić na wyśniony kurs pilotażu, ima się różnych zajęć, dzięki którym przeżywa niecodzienne przygody i poznaje ciekawych ludzi. Mieszka z trzema przyjaciółmi, którzy jednak mimo dobrych intencji częściej pakują go w kłopoty aniżeli mu pomagają.

Wietrzne marzenia to zabawna, a równocześnie niestroniąca od refleksji opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Perypetie Przemka są okazją do postawienia pytań o prawdziwą naturę człowieka. Mówią o jego słabościach a równocześnie sile jaką dają przyjaźń i miłość. Dostarczają wzruszeń, lecz przede wszystkim pozwalają zapomnieć o własnych problemach i przenoszą w świat czystych, młodzieńczych marzeń.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 30 V 2013, 08:04:49 (ponad 5 lat temu)
0 0
Opowieść "Wietrzne marzenia" autorstwa Wojciecha Szlęzaka napisana łatwym językiem i utrzymana w lekkim stylu zainteresuje i młodszego i nieco starszego czytelnika. Już od pierwszych stron książki główny bohater, Przemek Sikora, z trójką swych przyjaciół wprowadza odbiorcę w bardzo realistycznie przedstawiony świat.
I tak przemierzamy z nimi kolejne kilometry po aglomeracji śląskiej, by później zbliżyć się do przyrody na wyciągnięcie ręki w Bieszczadach, a nawet dotrzeć na południe Europy do Włoch.
Nad podróżami i towarzyszącymi im przygodami górę bierze refleksja nad wartością życia i działań człowieka. Młodzi bohaterowie studiują i zarabiają na swe utrzymanie, bądź zrealizowanie marzeń o lataniu na szybowcach lub o naukowych eksperymentach i o wielkiej miłości.
Jednak często nasz główny bohater rozmyśla o sensie życia i szuka odpowiedzi, co nie przeszkadza mu w dążeniu do zrealizowania marzenia o wzbiciu się na szybowcu w błękit przestworzy.
Książkę czyta się z dużą ciekawością, bowiem autor tworzy dynamiczną akcję, ożywia język poprzez dialogi postaci. Czytając można mieć wrażenie, że jest to opowieść trochę o naszych sąsiadach, a nawet o nas samych.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-935772-6-2
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: starkowy
24 IV 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają