Kup książkę [edytuj książkę]

One

„One” to opowieść o trzech pokoleniach kobiet, kobiet o różnych priorytetach i osobowościach, które dzieli zbyt wiele przemilczanych spraw. W rodzinie trzeba ze sobą rozmawiać, milczenie czasem bardziej szkodzi niż pomaga, a tajemnice prędzej, czy później wychodzą na światło dzienne. Znaną prawdą jest to, że w rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. Im mocniejszą będzie się miało rodzinę tym więcej będzie się mogło osiągnąć. Otóż człowiek przede wszystkim powinien zdawać sobie sprawę z tego ile zawdzięcza swoim ukochanym rodzicom. Rodzina już od najmłodszych lat otacza nas miłością, zrozumieniem, tym wszystkim czego człowiek potrzebuje do życia. Dzisiaj bowiem przede wszystkim liczy się to żeby potrafić kochać. W dzisiejszym świecie trzeba jednak pamiętać, że choćby nie wiem co trzeba też walczyć o rodzinę ponieważ posiadanie szczęśliwej rodziny wcale nie jest takie proste. W rodzinie, bowiem też zdarzają się konflikty, zatarcia i nieporozumienia, ale to nie znaczy aby pozbywać się ludzi, którzy na skutek wypadku nagle okazują się niepotrzebni? Przekonała się o tym Marta, najstarsza bohaterka powieści Piotra Sikorskiego pt. „One”. Ale czy los nie potrafi być przewrotny? Może to Monika i Adam będą potrzebowali pomocy Marty? Czy im pomoże? Czy uniesie się honorem i postąpi tak brutalnie jak Oni usuwając ją z domu i przenosząc ją do domu opieki, gdzie zdana jest na opiekę obcych ludzi. Czy jednak to właśnie miłość zwycięży i zjednoczy rodzinę?
„One” to mądra i piękna książka o dążeniu do zrozumienia i akceptacji, ale również o różnych obliczach miłości. To opowieść z przesłaniem, którą powinny przeczytać kobiety z wielopokoleniowych rodzin, pokazuje nam punkty widzenia każdej ze stron – ich racje, obiekcje, sposób myślenia. Może i Wam pokaże ścieżkę poprawy stosunków rodzinnych? Może pomoże zrozumieć innych? Jedno jest ważne – nie można odrzucać choćby jednego ogniwa łączącego rodzinę gdyż może okazać się, że właśnie ona może stanowić fundament całej rodziny, i co najważniejsze, trzeba ze sobą szczerze rozmawiać. Zawsze – choć to bywa bolesne i trudne.
Piotr Sikorski urodził się w 1968 roku w Bytowie. Ukończył geografię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię w Kolegium Teologicznym w Koszalinie. Uczy geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego oraz Zespole Szkół Katolickich im. św. Marka w Słupsku. Opublikował między innymi tomik poezji „Moje Sacrum”. Więcej informacji o autorze na stronie www.piotrsikorski.eu

Publikacje Piotra Sikorskiego:
• MOJE SACRUM - tomik poezji, grudzień 2012
• BOSKIE NARZĘDZIA. DROGA KRZYŻOWA LUDZI PRACY (ebook) - luty 2013
• MOJE SACRUM (ebook) - tomik poezji, marzec 2013 (Psychoskok)
• ONE (ebook) - powieść, kwiecień 2013 (Psychoskok)
http://www.ebooki123.pl/one_p212

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nazywam się Biedny. Artur Biedny. Tak, tak! Możesz się śmiać! Nie żałuj sobie, jestem przyzwyczajony. Nie sądzisz chyba, że dwadzieścia dziewięć lat mojego życia oszczędzało mi drwin. Wiele razy przechodziłem zimny nurt rzeki nieumiejętnie skrywanych uśmieszków. Z biegiem czasu wypłowiał jednak rumieniec, pojawiający się wraz z uściskiem dłoni nowo poznanej osoby. Nie lubiłem się przedstawiać. A moi nauczyciele, to dopiero było!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 IV 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Przedstawię Ci trzy kobiety, choć w tle będzie ich więcej. Ale trzy szczególne, wyjątkowe. Poznasz ich historię splecioną więzami miłości i cierpieniem. Poprowadzą Cię trzy osoby wymieniając się miłym obowiązkiem narracji."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 IV 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"W progu starego domu z czerwonej cegły – był stary, ale dobrze zachowany – przywitał mnie starszy mężczyzna w jeszcze starszym swetrze, podsunął na orlim nosie okulary o bardzo grubych szkłach, zmierzył mnie z góry na dół i pewnie zadowolony ze wstępnych oględzin, podając mi rękę rzekł dobrotliwym głosem: Teodor Nędza."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 IV 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-044-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
17 IV 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają