Kup książkę [edytuj książkę]

Turcja i Europa. Wyzwania i szanse.

Rozszerzenie Unii Europejskiej jest jednym z głównych procesów integracji europejskiej. Spośród wszystkich obecnych kandydatów do członkostwa największe kontrowersje wywołuje Republika Turcji, również dlatego, że kandydatura ta uwidacznia problemy, z jakimi boryka się sama Europa.
O burzliwych relacjach Turcji z UE (wcześniej z WE), rozwijających się od kilku dziesięcioleci, i znaczeniu tego państwa dla Unii traktuje niniejsza książka. Stanowi ona zbiór artykułów polskich naukowców – głównie politologów i turkologów oraz analityków zajmujących się poszczególnymi aspektami polityki wewnętrznej lub zewnętrznej Turcji. Zawiera dogłębną analizę poruszanych zagadnień i prognozę rozwoju wydarzeń. Będzie przydatną lekturą nie tylko dla znawców tematu, lecz także dla wszystkich zainteresowanych złożoną problematyką turecką.

Recenzje:

Praca interesująca, traktująca o ważnych i w niektórych przypadkach rzadko podejmowanych tematach. Teksty dotyczą zarówno zagadnień, jakie w różnym stopniu mogą stanowić przeszkodę do pełnego członkostwa Turcji w Unii Europejskiej, jak i bardzo dynamicznej w ostatnich latach tureckiej polityki zagranicznej. Autorzy analizują sukcesy i porażki tego państwa w stosunkach z bliższymi i nieco dalszymi sąsiadami.
dr Andrzej Ananicz
były ambasador RP w Turcji

Niniejsze opracowanie stanowi unikalny i bardzo wartościowy zbiór publikacji poruszających szeroki wachlarz zagadnień politycznych, gospodarczych i religijnych (nierzadko z zaznaczeniem tła historyczno-kulturowego), związanych z aspiracjami Turcji do członkostwa w Unii Europejskiej. Choć część opinii uznać można za subiektywne, widać wyraźnie, że poruszana tematyka jest dla większości autorów obszarem, w którym funkcjonują już od dawna, niejednokrotnie prowadząc swe badania w Turcji i w języku jej mieszkańców. Uwzględnienie w niemal wszystkich tekstach znacznej liczby źródeł tureckich jest bez wątpienia jednym z największych atutów tej książki.
dr Piotr Nykiel
Zakład Turkologii UJ


Kompendium głównych problemów, ale też szans związanych z perspektywą przystąpienia Turcji do Unii Europejskiej, kompetentnie przedstawionych przez czołowych polskich badaczy. Czytelny układ, szerokie spojrzenie – książka zdecydowanie godna polecenia.
prof. Dariusz Kołodziejczyk
Instytut Historyczny UW

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62453-09-2
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: magdad
28 II 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają