Kup książkę [edytuj książkę]

Kreatywna plastykostymulacja w świetle twórczego funkcjonowania umysłu

Praca Pani Joanny Wajdenfeld ma charakter interdyscyplinarny - w ciekawy sposób łączy wiedzę z różnych dziedzin nauki, których wspólnym mianownikiem jest twórczość. Autorka przedstawia zarówno rozważania na temat istoty twórczości i sztuki, jak również w sposób wyczerpujący opisuje oddziaływania takie jak arteterapia i plastykoterapia, korzystające z twórczości jako procesu terapeutycznego bądź rozwojowego. Co ciekawe, Autorka przytacza szereg badań neuropsychologicznych odnoszących się do funkcjonowania mózgu podczas procesu twórczego. Książka Pani Wajdenfeld może być pomocna terapeutom i psychologom w głębszym zrozumieniu tego, jak stymulacja twórcza może kształtować jednostkę. – jest to recenzja Dr Joanny Marii Kwaśniewskiej - psychologa twórczości, trenera kreatywności Adiunkta w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na temat pracy zatytułowanej „Kreatywna plastyko stymulacja w świetle twórczego funkcjonowania umysłu”.

Oto jak zjawisko plastyko stymulacji opisuje sama autorka – „Plastykostymulacja to przede wszystkim różnorodna stymulacja percepcyjna jak również różnorodny odbiór nowych nieznanych form zwłaszcza wizualnych, ma to zasadniczy wpływ na myślenie twórcze człowieka, ponieważ np. odbiór dzieła artystycznego jest nie tylko wiernym dekodowaniem tego, co odebrała percepcja, ale również zrozumieniem myśli autora, czasem przesłania lub metafory.” Autorka ukazuje w niej zastosowanie plastykostymulacji i plastykoterapii w różnych dziedzinach, od strony teoretycznej i praktycznej, wspomagając się autorskimi ćwiczeniami praktycznymi, wraz ze wskazaniami do ich stosowania.
Książka ukazała się w formie ebooka i jest doskonałą lekturą ukazującą zastosowanie sztuki w zajęciach terapeutycznych.
http://www.ebooki123.pl/kreatywna-plastykostymulacja-w-swiet...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-017-3
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
25 II 2013 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają