Kup książkę [edytuj książkę]

Warszawa Baczyńskiego

„Warszawa Baczyńskiego”, to bogaty w przepiękne zdjęcia Warszawy album, przedstawiający biografię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Życie twórcy uznawanego za jednego z największych polskich poetów zostaje zaprezentowane na panoramicznym tle miasta, w którym się urodził, w którym działał i tworzył, i za które w cztery dni po wybuchu powstania zmarł.

Przedstawiając sylwetkę poety, Wiesław Budzyński szczególną uwagę zwraca na adresy, pod którymi kryły się miejsca z osobą Baczyńskiego związane – rodzinny dom, przedszkole, szkoła, czy dom kolegi, w którym uczył się strzelać. Dzięki uzupełniającym tę opowieść zdjęciom z okresu międzywojnia, okupacji, czy powstania warszawskiego, czytelnik ma niezwykłą okazję, by zobaczyć Warszawę taką, na jaką patrzył Baczyński. Dzięki zdjęciom współczesnym, możemy zobaczyć m.in. to, jak dom, w którym poeta przyszedł na świat, wygląda obecnie.

Wiesław Budzyński jest niewątpliwym znawcą życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jest autorem kilku cenionych książek, których bohaterem jest właśnie Baczyński, m.in. „Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila”, „Testament Krzysztofa Kamila”, „Dom Baczyńskiego”. Niniejsza książka wyróżnia się jednak na tle poprzednich dokonań pisarza, bowiem w niej bohaterów jest dwóch – poeta i jego miasto.

http://histmag.org/Wieslaw-Budzynski-Warszawa-Baczynskiego-2...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Rok wydania: 2004
ISBN: 8373920811
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
07 I 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają