Kup książkę [edytuj książkę]

Rafa

Od czasów Andre Agassiego żaden tenisista nie rozpalił wyobraźni milionów ludzi na całym świecie tak skutecznie jak Rafael Nadal. W świecie współczesnego sportu jest on prawdziwą rzadkością ? zawodnik z krwi i kości, którego określają jego własny naturalny talent, poświęcenie i pokora. Jego rywal i przyjaciel, Roger Federer, ustanowił rekord szesnastu wielkoszlemowych zwycięstw; Nadal jest bliski jego pobicia. Ten nadzwyczajny tenisista na korcie okazuje pasję, którą równoważy tylko jego wdzięk poza sportową areną. Rafa zabiera nas w podróż do czasów dzieciństwa i młodości Nadala, aż po rozkwit jego niewiarygodnej kariery. Opisano tu wiele pamiętnych chwil: od triumfu w finale Wimbledonu w 2008 r. ? meczu, który John McEnroe nazwał ?najwspanialszym tenisowym pojedynkiem wszech czasów? ? do momentu, w którym Rafael jako najmłodszy zawodnik na świecie skompletował wszystkie tytuły Wielkiego Szlema w roku 2010. Jest to podróż nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni, z rodzinnego domu Nadalów na Majorce do szatni na Korcie Centralnym Wimbledonu, gdzie czuje się niewiarygodną presję, jakiej poddawani są tenisiści współzawodniczący w największym turnieju na świecie. Książka stwarza niezwykłą okazję, by spojrzeć na świat z perspektywy tenisisty i dowiedzieć się z pierwszej ręki, co motywuje zazdrośnie strzegącego swojej prywatności zawodnika, który nigdy dotąd nie opisywał publicznie swojego rodzinnego życia. To odkrywcza historia, odsłaniająca wiele osobistych szczegółów i fascynująca ? tak jak sam Rafael Nadal.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 II 2013, 21:02:35 (ponad 5 lat temu)
+1 0
Od jakiegoś czasu jestem fanem tenisa. Postawiłem przeczytać biografię jednej z największych osobowości tej dyscypliny. Przyznam, iż troszkę się rozczarowałem. Fakt, iż Rafa porusza wiele aspektów prywatnych był bardzo interesujący, biorąc pod uwagę to, jak chroni swojej prywatności. Z drugiej strony opowiadanie o finale Wimbledonu uważam za zbyt nudne. Opowieść ciągnie się przez kilka rozdziałów i wydaje się nie mieć końca, a opisywanie każdego punktu zaczyna zwyczajnie nudzić. Czytają książkę miałem deja vu, iż przeczytany fragment był już opisywany w którymś z poprzednich rodziałów, a niektóre wypowiedzi same sobie przeczą. Jadnakże uważam, iż każdy fan tenisa i każdy fan Rafy musi "Rafę" przeczytać
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Zaje123fajna
23 XII 2012 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają