Kup książkę [edytuj książkę]

Przyroda. Wybrane zagadnienia

Człowiek otoczony jest wieloma organizmami w każdym zakątku ziemi. Warto zastanowić się nad bogactwem i różnorodnością form życia i roślinności: nie ważne czy są to istoty, których życie trwa kilka godzin, czy tworzą kolonie czy są to rośliny, które cale życie spędzają w jednym miejscu czy też zwierzęta swobodnie przemieszczające się w przestrzeni. Książka Bogdana Kluczyńskiego i Iwony Jaszczuk to zbiór zagadnień z dziedziny przyrody. Została podzielona na 8 rozdziałów o następującej tematyce: Wszechświat, Ziemia, Środowisko przyrodnicze Polski, Rośliny i grzyby o szczególnych cechach i właściwościach, Drzewa – największe rośliny lądowe, Światowe rolnictwo, Świat zwierząt oraz Przyroda – Kultura – Cywilizacja. Dość rozległa tematyka i wyczerpująco opisane najważniejsze zjawiska z dziedziny przyrody.
Książka bardzo przydatna szczególnie osobą studiującym na kierunkach typowo przyrodniczych ale i zainteresowanym tą dziedziną wiedzy. Autorzy zadbali by opisane zagadnienia, zawierały najważniejsze i najbardziej potrzebne wyjaśnienia zjawisk czy pojęć . Możemy dowiedzieć się jakie zwierzęta hodowane są w służbie postępu czy nauki, zagadnienia konsumpcji ekologicznej czy jakie są programy rolno środowiskowe. Doskonała pozycja, która powinna znaleźć się w każdym domu. Może być świetną pomocą naukową w szkołach z rozszerzoną przyrodą. Poza tym zawiera wiele ważnych informacji jak powstał świat, ciekawostki dotyczące eksploracji kosmosu czy zagadnienia dotyczące zmienności Planety Ziemia. Myślę, że to doskonała książka dla każdego, kto interesuje się powstaniem świata, rozwojem poszczególnych roślin i zwierząt oraz ogólnie szeroko pojmowanej przyrody. Zachęcam do jej nabycia – ukazała się w formie ebooka w wielu księgarniach internetowych.

http://www.ebooki123.pl/przyroda-wybrane-zagadnienia_p28

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-6354-820-9
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
04 XII 2012 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają