Kup książkę [edytuj książkę]

Nie bój się

Ta książka zawiera krótkie rozważania o człowieku, świecie i Bogu, o pracy, odpoczynku i świętowaniu, o miłości i niemiłości, o życiu i śmierci. Zawiera również swoiste "nieoklepane" formy modlitwy, będące pomocą w trudnych chwilach życia. Nie przypadkiem jej głównym motywem jest wolność i odwaga, bo nasze nowe czasy szczególnie tego potrzebują.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ty, który jesteś Mądrością - daj mi swoją mądrość, daj mi siebie samego.
Ty, który jesteś Wolnością, Odwagą - naucz mnie myśleć, mówić i działać bez strachu.
Ty, który jesteś Światłością - napełnij mój mrok Twoim światłem.
Ty, który jesteś Miłością – naucz mnie kochać."
Dodał: marzyciel Dodano: 12 X 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Straszy nas radio, telewizja, straszą gazety. Walą się na nas okropieństwa, okrutności. Dowiadujemy się, jak ludzie napadają na ludzi, niszczą, palą domy, mordują, torturują za nic. Zboczeńcy, narkomani, alkoholicy, fanatycy, nacjonaliści. Ale i „normalni" tylko opętani jakimś szaleństwem — polityką, chciwością, zazdrością, ambicją, czyhają na stanowiska, posady, godności, na mieszkanie, pieniądze, obrazy, kosztowności — na bądź co. Aż z przerażeniem odkryjesz, ze zagrożony jesteś nie tylko od nich, ale i od siebie samego. Że wszystko to zło i w tobie drzemie, a nawet coraz daje znać o sobie i jeszcze chwila, a gotowe wybuchnąć.
Patrz w to jądro ciemności ludzkiej — cudzej i swojej. Ażeby cię przejęła groza, żebyś się przeląkł grzechu, głupoty, przewrotności ludzkiej i swojej — zła, które cię chce zatopić. Abyś zatęsknił za słońcem, za zielonością, za normalnością, za człowieczeństwem — za Jezusem, który ci wskazuje drogę do takiej rzeczywistości."
Dodał: marzyciel Dodano: 12 X 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Bóg stanowi obszar pokoju, światła, miłości. Wyszedłeś od Niego — wracaj do Niego modlitwą. Niech to nie będą dwie minuty odklepane rano i wieczór, nie wiadomo po co. Stań przed Nim: ucisz się, napełnij się Jego światłem, uporządkuj swoje wnętrze zwywracane bałaganem rozwrzeszczanego świata. Trwaj przed Bogiem jak Mojżesz przed płonącym krzakiem. Na to, żeby wejść w codzienność i nie opuszczać Go."
Dodał: marzyciel Dodano: 12 X 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 15 X 2012, 10:05:08 (ponad 7 lat temu)
0 0
Na stronie tytułowej mojego egzemplarza widnieje dedykacja autora: Tadeuszowi, toteż odbieram każde słowo tak, jakby było skierowane do mnie osobiście. Czytam codziennie od dwóch miesięcy, powtarzając jak mantrę. Wybranych fragmentów nauczyłem się na pamięć. Ta książeczka trzyma mnie przy życiu w najtrudniejszych chwilach życia, kiedy po 36 latach pracy padam ofiarą zwolnienia grupowego i nie wiem, co będzie dalej... Pomaga mi pokładać nadzieję w Bogu. On jeden pozostaje, kiedy zawodzi cały świat i ludzie...
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wrocławska Księgarnia Archidiecezjalna
Rok wydania: 1994
ISBN: 83-86204-11-7
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: marzyciel
12 X 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają