Kup książkę [edytuj książkę]

Ram Dass i Król Zachodnich Smoków

Ram Dass Thatcher (Sługa Boży Thatcher) to trzydziesty ósmy baronet O’Kirk i były agent tajnych służb Jej Królewskiej Mości. Po ojcu odziedziczył zawód i awanturniczą naturę, po matce wysoki stopień zdolności paranormalnych… To mieszanka, która gwarantuje, że Ram Dass nie pozostanie długo bezczynny, choć w momencie, gdy go poznajemy, przebywa na wcześniejszej emeryturze w jakimś miejscu na Ziemi i prowadzi spokojne życie prowincjusza — z żoną, dziećmi i wujem Seanem. Jednak wkrótce znów wyruszy w drogę, na pomoc planecie Niburu, w poszukiwaniu Króla Zachodnich Smoków. Podróż zacznie się dość banalnie, od jazdy pociągiem w towarzystwie szalonego wuja i androida XC, dawniej nauczyciela chemii w miejscowej szkole.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wycelował odruchowo, zanim tamten zdążył strzelić. Kamień przeleciał błyskawicznie dzielącą ich odległość, uderzył w środek czoła i odbił się z tępym, dziwnym odgłosem. Zetjotde rozłożył szeroko ramiona i wygiął się do tyłu, stając na czubkach palców. Trwał w tej nienaturalnej pozycji dość długo, aż w końcu złożył się jak scyzoryk, opadając na kolana i bezwładnie gruchnął twarzą w resztki śniegu.
Ram doskoczył do niego. Nie zadawał sobie trudu oględzin, chciał to mieć jak najszybciej za sobą. Spojrzał w dół. Złapawszy za kołnierz płaszcza, z trudem dociągnął Skrzypka do miejsca, w którym pionowa ściana skały zwieszała się wprost nad wodą. Oparł na nim stopę i popchnął. Ciało oderwało się od ziemi. Poły płaszcza załopotały jak dwie czarne chorągwie. Skrzypek runął z furkotem w morską kipiel. Za nim poleciał czarny melonik: Ram Dass rzucił go ostro na wiatr, jakby rzucał fresbee. Przestraszone ptaki zawirowały nad wzburzoną tonią, pokrzykując i wrzeszcząc. Ich głosy były prawie ludzkie."
Dodał: marekporebowicz3 Dodano: 03 IX 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


"- Zagrasz ze mną w Koziołka? - Kelpie wysypał na stół zawartość woreczka; były to kulki: sześć białych i sześć czarnych.
- Na pieniądze?
- Można i tak, ale ja proponuję ci inne zasady. Asymetryczne. Każdy z nas gra o co innego. Jeśli
wygram, staniesz się członkiem naszego Kościoła. Ze swojej strony obiecuję, że za każdym razem, gdy twoja kulka trafi do otwartej paszczy tego tutaj kozła, możesz mi zadać dowolne pytanie. Zobowiązuję się odpowiedzieć zgodnie z moją najlepszą wiedzą i wolą. Co ty na to?
- Ja – członkiem waszego Kościoła? To nieporozumienie. A poza tym: co takiego mógłbyś mi powiedzieć? Co wiesz, czego sam bym nie wiedział? O co właściwie miałbym cię pytać?
- Nigdy się nie dowiesz, dopóki ze mną nie zagrasz!
Pokusa była dość silna. Ram wybrał kolor biały. Umieścił jedną z kulek na starcie. W drugim punkcie startowym Kelpie umieścił swoją. Ruszyli jednocześnie. Biała kulka sunęła obrzeżami labiryntu, z dala od środka. Czarna natychmiast trafiła do celu."
Dodał: marekporebowicz3 Dodano: 03 IX 2013 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2012
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: angela12423
26 IX 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają