Kup książkę [edytuj książkę]

Spiżowy łabędź

Wspaniała, barwna opowieść osadzona w XI-wiecznej, rodzącej się dopiero Europie. Poznajemy losy niezwykłej, obdarzonej magiczną mocą kobiety o imieniu Terhen, która już od dzieciństwa musi walczyć o bezpieczeństwo i prawdziwą miłość. Dodatkowo w jej duszy ściera się pogańska szamanka i chrześcijanka. Burzliwa historia związku między Terhen a jej przyjacielem z dzieciństwa Erykiem Mocnym pełna jest skrajnych namiętności. A wszystko to na tle zderzających się, jakże różnych światów: pogańskiego i chrześcijańskiego, cywilizowanego Bizancjum i barbarzyńskiego Zachodu. Pogaństwo i wiara chrześcijańska ścierają się krwawo zarówno na Północy Europy jak i na bezkresnych stepach Wschodu. Koleje losu człowieka są nieprzewidywalne i pełne niebezpieczeństw.
Kim jest piękna Terhen? Szamanką, królową, morderczynią czy zagubioną kobietą, która kocha i szuka miłości? Opowiedziane z pisarskim kunsztem i dbałością o realia losy Terhen, są pełną pasji powieścią, w której Czytelnik odbędzie wędrówkę obfitującą w przygody i zaskakujące zdarzenia od średniowiecznej Skandynawii przez Kijów aż do Konstantynopola, a następnie przez ziemie Madziarów, Franków, Anglosasów po Norwegię. Spiżowy łabędź to pierwszy tom cyklu historycznego Kaari Utrio, który przenosi nas w odległy o tysiąc lat, fascynujący świat średniowiecza.

Dalsze losy bohaterów będzie można poznać w kolejnej powieści autorki pt. Waleczny jastrząb.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Co było dawniej, było i teraz, bowiem między przeszłym a teraźniejszym nie istniała różnica. Świat pozostawał taki sam, jedynie ludzie się zmieniali, na miejsce każdego, który odszedł w zaświaty, przychodził taki sam nowy"
Dodał: awiola Dodano: 30 XI 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Szara Godzina
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-935772-0-0
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
25 IX 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają