Kup książkę [edytuj książkę]

Prawdziwe życie

Przez większość dziejów my, ludzie, byliśmy prostymi istotami, które czerpały swoje przyjemności i zadowolenie z dwóch głównych źródeł: otaczającego nas świata przyrody i siebie nawzajem. Oba były dostępne za darmo i w nieograniczonym zakresie. Ale przemysł i handel zagonił nas masowo do miast, co dało początek zrywaniu więzi wspólnotowych, wyobcowaniu społecznemu i chorobom. Wmawiano nam, że mechanizacja uwolni nas od trudów pracy i obdarzy mnóstwem wolnego czasu. Stało się inaczej. Potem opowiadano, że tego samego dokonają kolejne przełomy technologiczne, a mimo to jesteśmy teraz bardziej zabiegani i rozgorączkowani niż kiedykolwiek wcześniej. Skoro dla tak wielu z nas cywilizacja jest źródłem cierpień, to może to nie my nie pasujemy do tego świata, lecz świat do nas. Może pora zmienić świat.
Te słowa pisze w tekście tej genialnej książki Ferenc Máté.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"„Przez większość dziejów my, ludzie, byliśmy prostymi istotami, które czerpały swoje przyjemności i zadowolenie z dwóch głównych źródeł: otaczającego nas świata przyrody i siebie nawzajem. Oba były dostępne za darmo i w nieograniczonym zakresie. Ale przemysł i handel zagonił nas masowo do miast, co dało początek zrywaniu więzi wspólnotowych, wyobcowaniu społecznemu i chorobom. Wmawiano nam, że mechanizacja uwolni nas od trudów pracy i obdarzy mnóstwem wolnego czasu. Stało się inaczej. Potem opowiadano, że tego samego dokonają kolejne przełomy technologiczne, a mimo to jesteśmy teraz bardziej zabiegani i rozgorączkowani niż kiedykolwiek wcześniej. Skoro dla tak wielu z nas cywilizacja jest źródłem cierpień, to może to nie my nie pasujemy do tego świata, lecz świat do nas. Może pora zmienić świat?”"
Dodał: marzyciel Dodano: 06 IX 2015 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Skoro dla tak wielu z nas cywilizacja jest źródłem cierpień, to może to nie my nie pasujemy do tego świata, lecz świat do nas. Może pora zmienić świat."
Dodał: marzyciel Dodano: 08 IX 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Czy przypadkiem wszyscy nie postradaliśmy cholernych zmysłów?"
Dodał: marzyciel Dodano: 08 IX 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 IX 2012, 17:59:05 (ponad 7 lat temu)
0 0
To najlepsza książka, jaka mogła mi się przytrafić w mojej sytuacji życiowej. Po 36 latach pracy w Bibliotece Medycznej, padłem właśnie ofiarą zwolnienia grupowego. Za trzy miesiące będę musiał zacząć nowe życie i chciałbym, aby było właśnie takie „prawdziwe”, jak w książce Ferenca Máté, którego książki o Toskanii od dawna mnie urzekają. W książce „Prawdziwe życie" po prostu się przeglądam jak w zwierciadle, bo autor zwerbalizował moje odczucia, tęsknoty, marzenia... o życiu bardziej uproszczonym, w zgodzie z naturą, z dala od zgiełku i pośpiechu. Ta książka jest najlepszym lekiem antydepresyjnym i niesie nadzieję na przyszłość, która na razie rysuje się bardzo mgliście. Gdyby to zależało ode mnie, przyznałbym Ferencowi Literacką Nagrodę Nobla.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7839-169-2
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: marzyciel
08 IX 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają