Kup książkę [edytuj książkę]

D'Artagnan

Pewnego dnia francuski dwór obiega elektryzująca plotka - według popleczników kardynała Richelieu królowa Anna Austriaczka, żona króla Francji Ludwika XII, ukrywa w klasztorze w St. Safrin swoje nieślubne dziecko, którego ojcem może być książę Buckingham. Ten jednak już nie żyje i nie może zaprzeczyć pogłoskom, słowa zaś królowej okazują się niewystarczające, by wszyscy uwierzyli w jej niewinność. Wśród zacieśniających się intryg i knowań wrogiego Annie Austriaczce kardynała w obronie honoru władczyni po raz kolejny stają więc jej wierni i zaufani przyjaciele - d'Artagnan, Atos, Portos i Aramis.

Niektórzy wydawcy twierdzą, że Henry Bedford-Jones napisał tę książkę na podstawie notatek Aleksandra Dumasa. Z tego powodu była też w Polsce wydawana pod nazwiskiem Aleksander Dumas.

W powieści wykorzystano postacie i motywy znane z cyklu o muszkieterach Dumasa. Wydarzenia opisywane mają miejsce pomiędzy Trzema muszkieterami a W dwadzieścia lat później.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2003
ISBN: -
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Magimk
28 VIII 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają