Kup książkę [edytuj książkę]

Wewnętrzne mechanizmy. Eseje literackie 2000-2005

J.M. Coetzee, jeden z najbardziej cenionych powieściopisarzy, w roli krytyka literackiego. W Wewnętrznych mechanizmach analizuje twórczość największych pisarzy XX wieku - od Samuela Becketta i Güntera Grassa po Gabriela Garcię Marqueza i Philipa Rotha. Te eseje, olśniewająco wnikliwe, wymagające, a jednocześnie przystępne, dowodzą bystrego oka i niezachwianej krytycznej przenikliwości. Napisane z jasnością i precyzją, czytelnikom, którzy znają omawiane tu utwory, proponują świeże i pouczające spojrzenie, a tym, którzy spotykają się z nimi po raz pierwszy, dostarczą doskonałego wprowadzenia do nich i ich omówienia.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 IX 2012, 14:00:15 (ponad 7 lat temu)
0 0
„Wewnętrzne mechanizmy” to najnowszy zbiór esejów noblisty J.M. Coetzee’ego. Książka ta zwraca na siebie uwagę tym, że jej autor pojawia się w mniej znanej roli, niż tej do której zdążył już czytelników przyzwyczaić. Miast pisarza, autora prozy narracyjnej, mamy w „Wewnętrznych mechanizmach” do czynienia z krytykiem literackim, który swej wnikliwej analizie poddaje twórczość dwudziestu jeden uznanych pisarzy. Najczęściej Coetzee koncentruje się na wybranych utworach (nie zapomina przy tym o umieszczeniu także innych dzieł, choćby w formie tła, kontekstu twórczości), na które patrzy przez pryzmat rozmaitych kontekstów historycznych i kulturowych. Interesujące również są wywody dotyczące przekładów, bowiem znaczna część przywołanych pisarzy pochodzi z krajów nieanglojęzycznych, co staje się pretekstem do rozważań nad odpowiedzialnością tłumacza i jej granicami. „Wewnętrzne mechanizmy” dowodzą, że także jako eseista J.M. Coetzee jest niezwykle interesującym twórcą.
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-240-2218-2
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
26 VIII 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają