Kup książkę [edytuj książkę]

1001 bitew, które zmieniły historię świata

Książka prezentuje fachowy i obszerny zapis walk zbrojnych, które ukształtowały polityczny i kulturowy krajobraz świata, w jakim żyjemy. 1001 bitew, które zmieniły historię świata - od niewielkich bitew starożytności do rujnujących konfliktów współczesnych - to niezbędny przewodnik po najbardziej zażartych, dramatycznych, ważnych i niezwykłych konfliktach ostatnich 5000 lat oraz konsekwencjach tych zmagań dla społeczeństw naszego globu.

Od czasu pierwszych odnotowanych konfliktów zbrojnych w Sumerze w 2500 roku p.n.e. toczono bitwy dla uzyskania zdobyczy terytorialnych i politycznych. Początkowo były to walki na niewielką skalę, z udziałem kilku tysięcy piechurów i prymitywnych wozów bojowych, ale kolejne kampanie w regionie zapewniły miastom-państwom Babilonowi i Akadowi ogromną potęgę. Książka 1001 bitew, które zmieniły bieg historii przedstawia 5000 lat konfliktów zbrojnych na całym świecie, ukazując, jaką rolę każda z bitew odegrała w przebiegu kampanii czy wojny oraz jej szerszy wpływ polityczny lub społeczny na dany region bądź kraj jako całość.

Książka, bogato ilustrowana zdjęciami antycznych rzeźb, szczegółowych tapiserii, pełnych dramatyzmu płócien i sugestywnymi fotografiami, obejmuje uderzające obrazy i pouczający tekst. Wyróżniany nagrodami historyk R. G. Grant zebrał ekspercki zespół autorów, którzy przygotowali wnikliwe opisy charakteru i przebiegu każdej z prezentowanych bitew. Od walk pod Troją do oblężenia Antiochii i od bitwy pod Gettysburgiem do bombardowania Guerniki – książka prezentuje zmieniające się oblicze sztuki wojennej wszystkich regionów i epok, uwydatnia też fascynujące, a często zaskakujące konsekwencje poszczególnych konfliktów dla dziejów świata.


http://smolsrv.muza.com.pl/index.php?module=okladki&id=11435

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza S A
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7758-208-4
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
26 VIII 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają