Kup książkę [edytuj książkę]

Jestem

Jest to powieść społeczno – obyczajowa dla młodzieży, poruszająca swą treścią wiele problemów młodych ludzi, którzy żyją w świecie pełnym obojętności, brutalnej rzeczywistości, niepełnych rodzinach. Dorastając w patologicznym środowisku młodzi ludzie muszą zmagać się z piekłem samotności i moralnym bałaganem współczesnego świata.

Akcja toczy się w maleńkim miasteczku Kłodkowie, kiedy to Radek, zwany przez wszystkich jefe, zwołuje zebranie paczki przyjaciół w sobie tylko wiadomym celu. Poznajemy poszczególnych bohaterów, ich sytuacje życiowe, konflikty, pierwsze miłości, zauroczenia. Starają się, jak mogą zrealizować własne plany, nie zawsze idąc słuszną drogą, ciągle klucząc, błądząc. Pomimo tego Marcin, Iza, Dominik, Waldek i Kinga podejmują decyzje, które ich zdaniem są słuszne. Międzyczasie pojawia się postać Roberta, młodego wolontariusza ulicznego, który próbuje powstrzymać całą paczkę przed największym głupstwem w ich życiu. Jednak los bywa przewrotny i to, co wydawało się dobrze przemyślanym planem, okazuje się klęską… a być może dla niektórych wygraną?

Do samego końca powieści nie wiadomo, co tak naprawdę kieruje Radkiem, co chce osiągnąć, wciągając w swój plan tyle osób. Każde z tych młodych ludzi poprzez swoje działania chce zaznaczyć fakt, że jest tylko dzieckiem, jest córką, synem, jest sobą, a nawet, że po prostu jest, co nie wszyscy wokół zauważają. Książka pisana prostym, zrozumiałym stylem. Autorka w doskonały sposób opisuje losy poszczególnych bohaterów – młodych ludzi a już posiadających bagaż doświadczeń. To przede wszystkim powieść społeczno obyczajowa poruszająca życiowe problemy dorastającej młodzieży, uwikłanej w różne niepowodzenia. Zainteresowanych lekturą książki odsyłam do księgarni internetowej – http://www.ksiegarnia123.pl/p/33443/jestem

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok Wydawnictwo
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-63548-05-6
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
20 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają