Kup książkę [edytuj książkę]

Zima naszej goryczy

Do nadmorskiego New Baytown powoli zbliża się zima, by pod nieskazitelną bielą śniegu ukryć rozczarowania i gorycz jego mieszkańców. Ethan Hawley, niegdyś jeden z najbogatszych obywateli miasteczka, a dziś subiekt w sklepie kolonialnym, stara się nie pamiętać o dawnych, dobrych czasach. Jego żona Mary, zmęczona walką z biedą, marzy o odmianie losu. Marullo, nielegalny włoski emigrant, nie pamięta już o swych młodzieńczych marzeniach, które wygnały go z sycylijskiej wioski w świat. Margie, atrakcyjna rozwódka, boi się samotności i tego, że były mąż przestanie przysyłać comiesięczne czeki.

Aż pewnego dnia z kart tarota wyłania się zapowiedź wielkiej odmiany dla mieszkańców New Baytown. A wówczas trwająca od lat zima goryczy skończy się...


"Zima naszej goryczy" to liryczna, pełna subtelnego humoru i zmuszająca do refleksji powieść Johna Steinbecka, amerykańskiego powieściopisarza i felietonisty, laureata literackiej nagrody Nobla w 1962 roku. Jej pierwsze wydanie w języku polskim ukazało się z górą dwadzieścia lat temu. Obecne wydanie ma tę piękną powieść przypomnieć polskim czytelnikom.

[Wydawnictwo Gdańsk, 1993]

http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=1448

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Atext
Rok wydania: 1993
ISBN: 83-85156-38-0
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
30 VII 2012 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają