Kup książkę [edytuj książkę]

Teologia jej ciała - Teologia jego ciała

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, dlaczego zostałaś stworzona właśnie taka, jaka jesteś? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego zostałeś stworzony właśnie taki, jaki jesteś? Co to tak naprawdę znaczy - być kobietą albo mężczyzną? Co czyni Cię wyjątkową? Co czyni z Ciebie... Ciebie?

Wiemy z Biblii, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę "na swój obraz i podobieństwo". I wiemy, że "Bóg jest miłością". A zatem mężczyzna i kobieta stworzeni są na wzór i podobieństwo Miłości.

Przyjrzyjmy się zamierzeniu męskiego i kobiecego ciała - stworzone są dla siebie nawzajem. Żadne nie ma sensu bez drugiego. Kobiece ciało stworzone jest dla męskiego, by przyjąć dar życia i miłości - i jednocześnie objawia jej tajemnicę i kobiecość. Męskie ciało stworzone jest dla kobiecego, by żyć życiodajnym darem miłości - i jednocześnie objawia jego siłę i powołanie.

Jej ciało objawia jej powołanie do miłości. Jego ciało objawia jego powołanie do inicjacji miłości. Ale, tragicznie, to powołanie do prawdziwej miłości wzajemnej zostało wypaczone przez grzech i naszą kulturę. Zapomnieliśmy, kim jesteśmy i powinniśmy być. Zamiast dawać miłość, mężczyźni często przechodzą do brania i traktują kobiety wyłącznie jako obiekt pożądania. Zamiast przyjmować miłość od mężczyzny, wiele kobiet odrzuca ją, często z lęku lub braku wiary, że na nią zasługują.

Kościół, a zwłaszcza papież Jan Paweł II, przypomina nam nasze "powołanie do wielkości", wskazuje, że nasze ciała są dobre i święte, ponieważ objawiają tajemnicę Boga. To znaczy, że seks jest w pewien sposób święty! A także, że nasze ciała są nie tylko biologiczne, ale także teologiczne, ponieważ oferują nam i światu głębokie "poznanie Boga" - teologię ciała. Dopóki Jan Paweł II nie dał nam tego "nowego języka", większości z nas tajemnica ludzkiego ciała była nieznana. Czytając tę książkę, odkryjesz, że jesteś dobra - właściwie wspaniała - i Bóg chce, byś znała tę prawdę, żyła nią i głosiła ją swoim ciałem.

"Teologia jej ciała" i "Teologia jego ciała" to dwie książki w jednej. Mają zachęcić Cię nie tylko do poznania prawdy na temat Twojego ciała, ale także do odkrycia prawdy na temat płci przeciwnej - poznania spraw, o których zawsze chciałeś wiedzieć, ale nikt Ci o nich nie opowiedział. Jedna rzecz jest pewna: nigdy już nie będziesz patrzeć na swoje ciało ani na czyjekolwiek ciało w taki sam sposób, jak dotychczas.

Dzięki tej książce odkryjesz:
- Prawdę o pożądaniu seksualnym, które jest dobre i święte, ponieważ jest zamierzone przez Boga
- Właściwe znaczenie swojego ciała - że ono jest naprawdę dobre
- Znaczenie i moc ukryte w słowach: piękno, kobiecość, siła i powołanie
- Swoje prawdziwe powołanie i cel swojego życia

Dowiesz się z niej:
- Jak żyć, by być szczęśliwym i spełnionym
- Co to znaczy być mężczyzną i kobietą zgodnie z Bożym wyobrażeniem miłości
- Jak wypełniać swoje przeznaczenie do wielkości
- Jak zepsuliśmy Boży plan względem nas i jak to naprawić
- ... i dużo więcej

Niech zatem dzisiejszy dzień stanie się dniem prawdy na temat Ciebie i Twojego powołania. Po odkryciu tego nigdy już nie będziesz takim samym człowiekiem jak do tej pory!


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Homo Dei
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-62579-03-7
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rivienna
20 VI 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają