Kup książkę [edytuj książkę]

Enterprise 1 Beginner podręcznik

Podręczniki Enterprise 1 oraz Enterprise 2 przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz uczestników kursów językowych. Każdy z nich obejmuje po cztery bloki tematyczne. Kurs ten kładzie nacisk na stopniowy rozwój wszystkich czterech sprawności językowych - mówienia, słuchania, czytania oraz pisania.

Materiał zawarty w podręczniku (Student's Book) oraz w zeszycie ćwiczeń (Workbook) przeznaczony jest do realizacji w trakcie ok. 80-90 godzin lekcyjnych.

Rekomendacje MENiS:

Enterprise 1 - 261/02

Enterprise 2 - 262/02

Najważniejsze cechy:
doskonałe przygotowanie do Nowej Matury obowiązującej od 2005 roku
zgodność tematów oraz materiału leksykalno-gramatycznego ze standardami egzaminacyjnymi
cztery bloki tematyczne obejmujące po cztery bloki lekcyjne każdy
różnorodność starannie dobranych tekstów pobudzających zainteresowanie uczniów wywołującymi refleksję i prowokującymi do dyskusji problemami i sytuacjami z życia codziennego
rozwijanie słownictwa i gramatyki za pomocą interaktywnych zadań
wyeksponowanie trudnych dla uczących się problemów leksykalnych, jak np. kolokacje, idiomy, czasowniki złożone (phrasal verbs)
szeroka gama materiałów dotyczących różnych zagadnień kulturowych
segmenty poświęcone ćwiczeniu wymowy
segmenty rozwijające sprawności komunikacyjne w odniesieniu do sytuacji z życia codziennego
ćwiczenia w zakresie wszystkich czterech sprawności językowych
segmenty bloków lekcyjnych poświęcone nauce pisania, zawierające propozycje pisemnych prac uczniowskich
regularne powtórki materiału
wciągające opowiadania i gry językowe uprzyjemniające naukę
kasety i płyty kompaktowe z autentycznymi nagraniami
specjalny segment poświęcony kulturze brytyjskiej i amerykańskiej
spiralny układ materiału (powracanie na wyższych poziomach do zagadnień uprzednio prezentowanych w celu ich rozwijania i uzupełniania)

Komponenty kursu:

Podręcznik (Student's Book)
Podręczniki zawierają po piętnaście bloków lekcyjnych podzielonych na cztery bloki tematyczne, zakończone powtórką zrealizowanego materiału. W każdym z podręczników znajdują się trzy opowiadania uatrakcyjniające wprowadzanie nowego materiału gramatycznego oraz elementów kulturowych. Na końcu podręczników umieszczono listę czasowników nieregularnych, listę słówek, słowniczek brytyjsko-amerykański, a także vademecum kulturowe oraz segment Photo File Section służący uczniom do tworzenia wypowiedzi pisemnych. Enterprise 2 zawiera ponadto segment Grammar Reference, w którym uczeń znajdzie wszystkie informacje dotyczące materiału gramatycznego wprowadzonego w podręczniku.
Zeszyt ćwiczeń (Workbook)
Zeszyty ćwiczeń zawierają bogactwo zadań i ćwiczeń z zakresu słownictwa, gramatyki, komunikacji językowej, czytania oraz pisania. Na końcu znajdują się krótkie testy pomagające ocenić postępy w nauce.
Książka nauczyciela (Teacher's Book)
Książki nauczyciela podają pełne scenariusze lekcji, propozycje dodatkowych ćwiczeń, klucz z odpowiedziami do zadań i ćwiczeń w podręcznikach oraz zeszytach ćwiczeń, łatwe do powielenia testy w dwóch wersjach sprawdzające postępy w nauce, a także pełne teksty nagrań do ćwiczeń rozwijających i sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, znajdujących się w podręcznikach.
Płyty CD / kasety magnetofonowe (Class Audio CDs / Class Cassettes)
Płyty CD / kasety magnetofonowe do wykorzystania w klasie zawierają nagrania wszystkich dialogów, tekstów czytanek, opowiadań, a także tekstów do ćwiczeń rozwijających i sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu. Na płytach/kasetach można również znaleźć ćwiczenia wymowy.
Płyty CD / kasety magnetofonowe dla ucznia (Student's Audio CDs / Student's Cassettes)
Zawierają nagrania dialogów, tekstów czytanek oraz opowiadań.
Companion
Companion to specjalne materiały uzupełniające w formie zeszytów zawierających przetłumaczone na język polski słówka i wyrażenia (z podręczników i zeszytów ćwiczeń) wraz z transkrypcją fonetyczną, a także dodatkowe ćwiczenia z zakresu słownictwa i gramatyki. Indeks umieszczony na końcu ułatwia naukę i powtarzanie słownictwa.
Enterprise Grammar
Do każdego podręcznika opracowano repetytorium z gramatyki zawierające przejrzyste objaśnienia oraz zestawy ćwiczeń pomocnych w opanowaniu materiału gramatycznego wprowadzonego w podręczniku. Na końcu repetytorium znajdują się krótkie testy sprawdzające postępy w nauce.
Kasety wideo
Kasety wideo do podręczników Enterprise1 & Enterprise 2 zawierają krótkie reportaże dokumentalne dotyczące zagadnień interesujących młodzież, jak również krótkie filmy fabularne. Kasety mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i w klasie.
Zbiór testów (Test Booklet)
Zawiera łatwe do powielenia testy sprawdzające postępy w nauce w trakcie całego roku szkolnego, w tym test na koniec pierwszego semestru oraz test na koniec roku.
Zbiór testów sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu (Listening Tests)
Zawiera materiał pozwalający sprawdzić postępy uczniów w doskonaleniu sprawności słuchania. Są to dodatkowe ćwiczenia do testów znajdujących się w zbiorze testów do wszystkich podręczników kursu Enterprise.

http://www.bookcity.pl/enterprise-1-beginner-podrecznik/pid/...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Express Publishing
Rok wydania: -
ISBN: 9781842160893
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
15 V 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają