Kup książkę [edytuj książkę]

Łowca złodziei

Tylko głupiec próbuje okraść łowcę złodziei. Jednak pokusa bywa zbyt silna.

Ulice Deephaven nie są bezpieczne. Miasto odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która przetoczyła się przez imperium. W zaułkach czyhają mordercy, ostre jak brzytwa noże kieszonkowców odcinają sakiewki i podrzynają gardła, a żebracy walczą z sierotami o znalezione resztki. Młody Berren chce odmienić swój los. W akcie desperacji okrada tego, którego boi się każdy rabuś – łowcę złodziei. Za zuchwałość przyjdzie mu zapłacić życiem. W najlepszym wypadku czeka go niewolnicza praca w kopalni. Tajemniczy mistrz Syannis ma jednak wobec Berrena inne plany.

Historia dla czytelników w każdym wieku!
SFSite

Wciągająca historia, intrygujący bohaterowie.

Graeme’s Fantasy Book Review

Ekscytujące otwarcie nowej serii.
LEC Book Reviews

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 21 III 2012, 20:02:45 (ponad 6 lat temu)
0 0
"Przygody Syannisa i Berrena nie są czymś, co miałoby znaczenie dla całego świata książki. Zadanie, którym się zajmuję łowca złodziei, to złapanie szajki piratów, która grasuje w porcie. Wiadomo, tu przesłuchanie jednej osoby, tam zabicie kilku, kogoś zakucie w kajdany i pilnowanie, aby przy okazji nikt nie uciął głowy twojemu uczniowi, który wszędzie się pałęta mimo wyraźnego zakazu. Berren dodatkowo jeszcze próbuje uporać się ze swoimi własnymi demonami, które występują w postaci kolegów, a teraz wrogów, z byłego fachu. Mimo jednak braku fajerwerków znowu pojawia się to "coś", co powoduje, że od książki nie można się oderwać. Po raz kolejny autor pokazuje nam niby nic, jednak to "niby nic", co jest standardem w książkach przygodowo-fantastycznych otoczone jest dynamiczną akcją, w której nie brakuje walki i ofiar z wyraźnym opisem scen krwawych, ale bez użycia przesadyzmu. Po prostu czytając "Łowcę złodziei" nie poznamy szczegółowo anatomii człowieka.
(...)Łowca złodziei" Stephena Deasanie nie jest czymś nowym, niewykorzystanym jeszcze przez innych pisarzy. Jednak od pierwszego tomu o przygodach młodego złodziejaszka i jego Mistrza łowcy złodziei bije taka aura, że niemożliwe jest aby poszukiwacz dobrej fantasy przeszedł obok tej pozycji obojętnie. Nie mogłam się doczekać aż książka trafi w moje ręce. Przez cały tom przeszłam w dwa wieczory i teraz po zakończeniu lektury z niecierpliwością będę oczekiwała jakichkolwiek wieści o wydaniu kolejnej części. Jak mam nadzieję, jeszcze lepszej od tej.
(...)Drugi tom trylogii zatytułowany "The Warlock's Shadow" został nominowany do prestiżowej nagrody David Gemmell Legend Award, przyznawanej najlepszym powieścią fantasy.

Więcej na: Today1.blog.onet.pl
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7839-080-0
Ocena: 2.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
13 III 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają