Kup książkę [edytuj książkę]

Zakochana w mroku

Opis

Nim umarła, macocha Briony dobrze zadbała, by dziewczyna obarczyła się winą za wszystkie nieszczęścia w rodzinie. I teraz poczucie winy przywarło do Briony tak mocno, że stało się wręcz jej drugą skórą. Dziewczyna często ucieka na bagna i opowiada tam historie o Starych, duchach, które nawiedzają trzęsawiska. Jednakże tylko wiedźmy są w stanie je zobaczyć, a w jej miasteczku bycie jedną z nich oznacza karę śmierci. Mimo iż uważa, że nie zasługuje na nic dobrego, Briona lęka się, co się stanie gdy jej sekret wyjdzie na jaw... I wtedy niespodziewanie w jej życiu pojawia się Eldrik, o złotych oczach i wspaniałej czuprynie jasnobrązowych włosów. Eldrik, który traktuje Brionę jako kogoś naprawdę wyjątkowego… Briona przekona się, że oprócz sekretów, które stara się ukryć, jest też wiele tajemnic, o których wcześniej nie miała pojęcia.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Kiedyś to milczenie sprawi, że wybuchnę!
Moja pięść wystrzeliła naprzód. Eldric zatoczył się i padł na łóżko. Przycisnął dłonie do twarzy. Krew wyciekała mu spomiędzy palców. [...] Eldric ścisnął dwoma palcami nasadę nosa. Trzęsły mu się ramiona! [...] Usiadłam na łóżku obok Eldrica i położyłam mu dłoń na ramieniu.
- Mam chusteczkę - powiedziałam. Oderwał dłonie od twarzy. Śmiał się. Chwila szczerości Briony. Uderzasz go, a on się śmieje? To słodkie."
Dodał: Katia Dodano: 19 IV 2016 (ponad 2 lat temu)
0 0


"- Uważaj, masz długi język!
- Uważam - odparłam. - Ostrzę go sobie codziennie na twoim imieniu."
Dodał: Katia Dodano: 19 IV 2016 (ponad 2 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Nie wiecie czy autorka planuje napisać kolejne części? Po przeczytaniu nie potrafię się rozstać z bohaterami a w szczególności z Eldrikiem
Dodano: 10 V 2012, 13:44:26 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 V 2012, 13:28:31 (ponad 6 lat temu)
+1 0
Świetna książka. Może nie trzyma cały czas w napięciu, ale jest cały czas bardzo ciekawa. Chwilami naprawdę trudno się oderwać! Najlepsze oczywiście jest na końcu. Te wszystkie wyjaśnienia i... po prostu trzeba ją przeczytać! Taki... 'must read'
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-08-04852-8
Ocena: 4.13
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamila
13 III 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają