Kup książkę [edytuj książkę]

Umierający detektyw

Opis:

Fascynując sprawa morderstwa sprzed ćwierć wieku oraz niepowtarzalny styl, narracja i humor Leifa GW Perssona - czynią z tej powieści arcydzieło gatunku!Emerytowany szef szwedzkiej policji i wywiadu Lars Martin Johansson leży w szpitalu po wylewie. To cena, jaką płaci za brak umiaru - niezdrowe jedzenie, alkohol i życie w ciągłym stresie. Podczas pobytu w szpitalu dowiaduje się od swojej lekarki, że jej ojciec, pastor, znał nazwisko sprawcy, który 25 lat wcześniej zgwałcił i zabił dziewięcioletnią dziewczynkę. Wstrząsająca zbrodnia sprzed lat rozbudza niezrównany policyjny instynkt Johanssona. Okazuje się jednak, że zaledwie kilka tygodni wcześniej sprawa uległa przedawnieniu. Co więcej, nie jest to jedyna przeszkoda. Lars Martin Johansson postanawia rozwiązać tę zagadkę - choćby za cenę swojego zdrowia. Niepowtarzalny styl, oryginalna narracja i czarny humor Leifa GW Perssona, wraz z fascynującą sprawą morderstwa sprzed ćwierć wieku, czynią z Umierającego detektywa prawdziwe arcydzieło gatunku i jedną z najlepszych powieści Perssona. Jako pisarz przejął nieoficjalną rolę, którą dawniej przypisywano Vilhelmowi Mobergowi - pisarz jako rzecznik społeczeństwa, który bada kondycję szwedzkiego państwa i zabiera głos, gdy coś dzieje się nie tak, jak powinno.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"„Czytanie nie boli (...) Jeśli książka jest kiepska, szybko się zorientujesz, a wtedy zostaje rzut do kosza. Jeśli jest dobra, daje ci do myślenia a jeśli jest naprawdę dobra, możesz dzięki niej stać się lepszym człowiekiem.”"
Dodał: Bastet78 Dodano: 01 IV 2013 (ponad 5 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czarna owca
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7554-398-8
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kasia0863
18 II 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają