Kup książkę [edytuj książkę]

Sekret jej oczu

Sekret w ich oczach
Powieść sensacyjno-psychologiczna na miarę Oscara.

Emerytowany urzędnik sądowy Benjamín Chaparro postanawia opisać sprawę sprzed lat, która zaczęła się od morderstwa i gwałtu na młodej kobiecie. Choć sprawca został schwytany i osądzony, niecodzienne okoliczności sprawiły, że jednak sprawiedliwości nie stało się zadość. A w takiej sytuacji łatwo o samozwańczego sędziego. Tylko Chaparro wie, jak potoczyły się losy zamieszanych w tę historię osób, i teraz postanawia odsłonić prawdę. Ale jest jeszcze inna prawda, która go dręczy: otóż od lat kocha pewną kobietę...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"I tutaj dochodzi do głosu druga trudność: ta szczególna kategoria kretyna dodaje do zuchwałości nieświadomość. Bo jeśli ktoś taki hołubi marzenia o awansie, to dlatego, że jest przekonany, iż na niego zasługuje, i w końcu może się poczuć niesprawiedliwie traktowany przez życie i przez bliźnich, bo przekreśla to jego dążenie, które uważa za w pełni uprawomocnione. Nieświadomość i zapał czynią wtedy kretyna niebezpiecznym. Nadają mu status zagrożenia nie tyle dla niego samego, ile dla osób trzecich. Osób trzecich, będących właśnie pod jego rozkazami."
Dodał: Meg90802 Dodano: 09 XI 2014 (ponad 4 lat temu)
+15 0


"Jeżeli teraz milczą z niemym uśmiechem, jeżeli w tym milczeniu zadają sobie wzajemnie pytania, jeżeli nie przerywają milczenia, to wyłącznie z tego powodu, że nic ich tam nie zatrzymuje poza tym, że po prostu siedzą jedno naprzeciw drugiego, pozwalając, aby płynął czas i że nie mają innego celu, jak tylko przebywać blisko siebie i to jest piękne w tym zadawaniu sobie niemych pytań."
Dodał: Miravelle Dodano: 16 V 2012 (ponad 6 lat temu)
+3 0


"Przypuszczam, że kiedy nie można czegoś powiedzieć, spojrzenia wypełniają się słowami."
Dodał: Miravelle Dodano: 16 V 2012 (ponad 6 lat temu)
+3 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7799-494-8
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: mana
16 I 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają