Kup książkę [edytuj książkę]

Przełamać noc

„Przełamać noc” to historia zapomnianej rodziny i zniszczonego dzieciństwa. Zapadająca w pamięć i pięknie napisana historia ludzkiej niezłomności, determinacji i woli przetrwania. Delikatna i bezkompromisowa opowieść o amerykańskim śnie, która przypomina o tym, że największej miłości może towarzyszyć całkowita nieudolność, ale także o tym, że izolacja i strata mogą ustąpić miejsca osiągnięciom i nadziei.

Liz ma 5 lat. Wraz z siostrą i uzależnionymi od narkotyków rodzicami mieszka na nowojorskim Bronksie. Rodzice pochłonięci nałogiem zaniedbują dziewczynki, dla których czasem jedynym sposobem na przetrwanie jest jedzenie pasty do zębów i ssanie kostek lodu.

Liz ma 15 lat. Jej rodzina się rozpada, Liz jest bezdomna, żebrze o jedzenie i śpi w metrze. Gdy umiera jej mama, dziewczyna wraca do szkoły, zdobywa stypendium New York Times’a i dostaje się na Harvard.
[http://www.wydawnictworodzinne.pl/przelamac-noc/]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 09 III 2012, 14:47:47 (ponad 6 lat temu)
0 0
Do dziś nie mogę przestać myśleć o tej niesamowitej historii!!! Opowiedziana oczami dziecka, które dorasta w rodzinie narkomanów nie wzbudza u czytelnika żalu i przygnębienia. Raczej staje się dowodem na to,że życie potrafi nas totalnie zaskakiwać. Determinacja, siła, wielkie pragnienie zmiany swojego losu i oczywiście ciężka praca to dla Liz ( a może i każdego z nas) klusz do niewiarygodnego sukcesu.

Książka tchnęła we mnie optymizmu i wiarę w swoje możliwości!! Bardzo , ale to bardzo polecam!
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Rodzinne
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-931505-4-0
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: InsideLucy
25 XII 2011 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają