Kup książkę [edytuj książkę]

Układ z Panem Bogiem

Każda kobieta chce mieć dziecko wymarzone. Piękne, mądre i utalentowane. Krystyna, studiując malarstwo, przyswoiła sobie kanon piękna, dzięki któremu dokładnie wiedziała, jak będzie wyglądać jej nowo narodzona córeczka. Jednak parę miesięcy później dowiedziała się, że w szablonie idealnego dziecka Kamilka nigdy się nie zmieści.

Głównej bohaterce życie wydaje się pasmem udręk – od surowego dzieciństwa, niespełnionego życiowego marzenia, do natrętnej teściowej, wytykającej jej niedociągnięcia pani domu, męża maminsynka, który powoli stawał się dla niej obcym człowiekiem i opóźnionej w rozwoju, wszędobylskiej i szukającej miłości córeczki, której Krystyna nie potrafi pokochać.

Zwrotem w życiu całej rodziny staje się wypadek, który skłania główną bohaterkę do ponownego przemyślenia priorytetów, marzeń, a także zawarcia paktu... z Bogiem.

"Właściwie była to swego rodzaju propozycja, deal czy układ, z którym zwróciła się do milczącego Boga. Na początku swego monologu Krystyna oddychała z trudem, czuła, że jest to kluczowa rozmowa, a raczej monolog, że od niego wiele zależy. Oddychała więc z trudem, zdenerwowana jakby miała przed sobą rozmówcę krwi i kości. Odważyła się prosić, ale prośba szybko urosła do rangi wymogu, zaczęła targować się jak na jarmarku, coraz odważniej, zapalczywiej, ty mi to , a ja ci tamto. Nic nie zostało z zasady uległości. Wyobrażała sobie, że Bóg potakuje, zgadza się, żądała więc coraz więcej, a milczenie obrazu uznała za przyzwolenie. Z jej strony ofiara, ze strony Boga pomoc. Coś za coś."


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-76740-00-0
Ocena: 3.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
21 XII 2011 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają