Kup książkę [edytuj książkę]

Wir

Książka rozpoczyna się od ataku oddziału specjalnego RPA na bazę rebeliantów z Czarnego Ruchu Wyzwolenia Afryki. W wyniku ataku w ręce afrykańskich żołnierzy wpadają plany ataku terrorystycznego na pociąg z władzami RPA. Jednak po powrocie do kraju, plany zamiast do władz trafiają do ministra kierującego ministerstwem prawa i porządku. W wyniku zręcznej manipulacji zamach, mimo iż kierownictwo rebelii próbowało go odwołać, dochodzi do skutku. W zamachu ginie cały afrykański rząd z wyjątkiem ministra Vorstera, który przejmuje władzę i przy pomocy nazistowskiej organizacji wprowadza ponownie rządy segregacji rasowej.
Niestety tego Vorsterowi jest mało i wkrótce postanawia poszerzyć swe imperium o Namibie. Siły rzucone do inwazji napotykają jednak na opór wojsk Kubańskich, które na rozkaz Fidela Castro nie tylko udzielają pomocny zaatakowanemu państwu, ale również zaczynają marsz wgłąb RPA.
Jakby tego było mało. Amerykańskiemu dziennikarzowi udaje się po długich próbach i wielu niebezpiecznych przygodach ujawnić kulisy przejęcia włądzy przez Vorstera. W tym wypadku rząd USA oraz GB postanawia interweniować. Osaczony Vorster, który musi zmagać się z Kubańczykami, Amerykanami i Brytyjczykami oraz coraz bardziej zbuntowanymi obywatelami, postanawia użyć broni ostatecznej. Samolot z bombą atomową na pokładzie atakuje zgrupowanie wojsk kubańskich....


http://swiatksiazki.bloog.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Rok wydania: 1993
ISBN: 83-85593-11-X
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: romusis
03 XII 2011 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają