Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewiąty koszmar

Opis:

"W luksusowym hotelu Griffin House w Cleveland rozpoczyna się seria tajemniczych, przerażających wydarzeń. Pokoje zmieniają wygląd, pojawiają się w nich ofiary morderstw, zamiast zwykłych programów, telewizory ukazują sceny zabójstw, gości atakuje tajemnicza postać o twarzy przerażającego clowna, jeden z pokojów staje się bramą do makabrycznego Cyrku Albrechta. Osoby, które doznały niezwykłych wizji odwiedza Springer, ziemski wysłannik Ashapoli, informując ich, że są Wojownikami Nocy i czeka ich walka z bratem Albrechtem – mszczącym się na ludzkości dwunastowiecznym upadłym mnichu, który poprzysiągł sobie sprowadzić świat do poziomu gabinetu osobliwości, tworząc na początek cyrk złożony z koszmarnych kalek, mutantów i chirurgicznie przerobionych pseudoludzi. W XII wieku Albrecht uciekł miejscowemu księciu ze swoim cyrkiem w sen – niestety ówczesny papież rzucił klątwę, aby brat Albrecht nie mógł powrócić do realnego świata. Złamanie papieskiej klątwy wymaga złożenia w ofierze dziewięciu osób. W czasach współczesnych z bratem Albrechtem sprzymierzył się iluzjonista znany jako Mago Verde. Zdobywa on dla brata Albrechta ofiary i wysyła je do jego snu przez „bramę”, jaką jest hotel Griffin House. Oddział Wojowników Nocy wyrusza do snu brata Albrechta i staje się świadkiem składania ósmej ofiary. Dochodzi do walki, ale zarówno Mago Verde jak i bratu Albrechtowi udaje się uciec, Wojownicy Nocy wracają do rzeczywistości. Porwana zostaje dziewiąta ofiara. Wojownicy Nocy ponownie udają się do snu brata Albrechta. Dochodzi do kolejnej walki.

Ciekawostki:

Oryginalny tytuł: The Ninth Nightmare
Data wydania: 2011

Z cyklu Wojownicy Nocy:

1. Wojownicy nocy
2. Śmiertelne sny
3. Nocna Plaga
4. Powrót wojowników nocy
5. Dziewiąty koszmar

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 02 XII 2011, 10:49:21 (ponad 6 lat temu)
0 0
Dopiero zaczęłam czytać, miałam długą przerwę w podążaniu za twórczośćią Mastertona więc chętnie zobaczę jak sobie radzi. Na razie ma klimat więc jestem dobrej myśli
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7659-768-3
Ocena: 5
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: avionetca
02 XII 2011 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają