Kup książkę [edytuj książkę]

Imperium Gessler od kuchni

Klan Gesslerów. Bez nich trudno wyobrazić sobie restauracyjny biznes w Polsce. Na nich chcą wzorować się wszyscy. To opowieść o tym, jak Magda, Marta, Adam i Piotr zawładnęli naszą kulinarną wyobraźnią, i jednocześnie przewodnik po ich największych dokonaniach – kultowych lokalach w sercu Warszawy. To również opowieść o tym, jak cała czwórka nieustannie ze sobą rywalizuje...

Magda – najbardziej przebojowa i rozpoznawalna. Trudno wyobrazić sobie warszawską Starówkę bez szyldów z jej nazwiskiem. Dorastała m.in. w Bułgarii, na Kubie i w Hiszpanii. Ukończyła malarstwo w Madrycie, co ma znaczenie dla bujnego stylu, wedle którego urządza lokale. A gdy już urządzi, zamienia je w miejsca kultowe.

Marta – jeśli Magdę nazwiemy maksymalistką, to Marta bez dwóch zdań jest minimalistką. Stawia na ascezę (z domieszką modernistycznego designu). Wnętrze swej Qchni Artystycznej traktuje – bez pretensjonalności – jako kwintesencję siebie. Zresztą jak przyznaje, kuchnia to jej azyl. Kreuje, wymyśla formy. Ostatnio to ją wszyscy kopiują we wszystkim.

Adam – to z kolei wizjoner. Nieco spełniony aktor – grał w filmach – ale na pewno niespełniony reżyser teatralny, zamienia więc sztukę kulinarną w sztukę piękną. Kilka talentów: świetny kucharz, biznesmen, znawca historii i dobrych manier.

(czerwoneiczarne.pl)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7700-023-6
Ocena: 4.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
27 XI 2011 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają