Kup książkę [edytuj książkę]

Makrowikinomia. Reset świata i biznesu.

Czas na przeniesienie rozwiązań znanych z sieci społecznościowych w realne życie, biznes i relacje między nimi - udowadniają Don Tapscott i Anthony D. Williams w swojej nowej książce „Makrowikinomia. Reset świata i biznesu”, kontynuacji bestsellerowej „Wikinomii”.
Zdaniem autorów wkroczyliśmy w epokę współpracy sieciowej i każdy, kto chce podążać za jej nurtem musi zaakceptować obowiązujące w niej prawa. Pozbyć się instynktu bronienia swojego terytorium. Ponieważ dziś kluczowym dla firm i instytucji nie jest ukrywanie swojej wiedzy, a poszerzanie jej dzięki udostępnianiu innym organizacjom, ludziom i korporacjom. Powinniśmy dążyć do stworzenia kultury współpracy, w której panuje swobodny przepływ pomysłów i informacji. Kultury, w której hierarchia budowana jest nie za pomocą kryterium wieku i doświadczenia a wiedzy i innowacyjności. Kultury, która da szansę na wykorzystanie dużego potencjału „ Pokolenia Netu”, czyli pierwszego w dziejach pokolenia, które rosło razem z techniką cyfrową.
Pojęcie „wikinomia”, które Tapscott i Williams wymyślili w 2006 roku weszło do powszechnego użytku. Wikinomia to działanie oparte na czterech zasadach: otwartości, partnerstwie, współdzieleniu i działaniu globalnym. Rozumiana jako nauka i sztuka masowej współpracy biznesowej, wikinomia ewoluowała do makrowikinomii. I tak jej prawa znalazły zastosowanie nie tylko w biznesie a wszystkich dziedzinach życia społecznego ludzi na całym świecie.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Przemyślenia Tapscotta i Williamsa na temat potęgi zbiorowej innowacyjności i otwartych systemów, a także nawoływania do zresetowania instytucji - gospodarczych, oświatowych, rządowych i medialnych - pojawiają się w samą porę. Makrowikinomia inspiruje do rozwoju i pokazuje drogę ku przyszłości. Eric Schmidt, dyrektor generalny Google"
Dodał: bcsm Dodano: 21 XI 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Studio Emka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-62304-37-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: bcsm
21 XI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają