Kup książkę [edytuj książkę]

Gap Creek

tyt. oryg.: Gap Creek
tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
stron: 314

okładka: miękka
wydanie: I

seria: Kameleon

Opis:

W Gap Creek mieszka niezwykła kobieta. Julie Harmon pracuje ciężko, powiadają, że "tak jak mężczyzna", tak ciężko, że niekiedy sama nie wie, czy będzie mogła przestać. Ludzie na niej polegają. Potrzebują jej przy świniobiciu i pielęgnowaniu umierających. Ludzie są słabi, a tyle trzeba zrobić.

Julie jest ledwo nastolatką, gdy na jej rękach umiera mały braciszek. W tym samym roku wychodzi za mąż za Hanka i przeprowadza się do doliny, gdzie nawiedzają ją wizje i pożary, a do drzwi stukają oszuści i pijacy. Julie i Hank odkrywają, że współczesny świat jest skomplikowany, toczy się nieustannie, nie zważając na ciężką pracę ludzi. Aby przetrwać, muszą się dowiedzieć, czy ich miłość jest w stanie powstrzymać chaos i szaleństwo.

Postacią Julie Robert Morgan powołał do życia jedną z najbardziej pamiętnych bohaterek we współczesnej literaturze amerykańskiej, a uczynił to z tą samą zręcznością, która recenzenta "Boston Book Review" skłoniła do stwierdzenia, iż pisze on "z pewnością i mocą zwykle kojarzonymi z największymi powieściopisarzami ubiegłego stulecia". W swej powieści Morgan powraca do barwnego świata Appalachów, by towarzyszyć Julie i Hankowi w Gap Creek i śledzić ich wysiłki mające na celu nadanie sensu światu w ostatnich latach dziewiętnastego wieku. Rozpoczynając od niczego, nieodmiennie ryzykując utratę wszystkiego, Julie i Hank nie wiedzą, czego obawiać się bardziej: powodzi czy oszustów z krwi i kości, którzy wkradają się do ich domu. Ich zmagania z naturą, pracą, zmieniającym się stuleciem oraz z blaskami i cieniami małżeństwa sprawiają, że powieść ta jest godną kontynuacją powszechnie chwalonej książki Morgana "The Truest Pleasure".

Robert Morgan pochodzi z gór Karoliny Północnej, urodził się i wychował na ziemi zasiedlonej przez jego walijskich przodków. Utalentowany powieściopisarz i poeta, zdobył wiele nagród: James B. Hanes Poetry Prize, North Carolina Award in Literature, "Jacaranda Review" Fiction Prize. Jego opowiadania ukazały się w zbiorach "The O. Henry Awards" i "New Stories from the South", a powieść "The Truest Pleasure" znalazła się w finale konkursu Southern Book Critics Circle Award for Fiction.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7298-198-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: klasyfikator
09 XI 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają