Kup książkę [edytuj książkę]

Piórko na wietrze

Autobiograficzna historia młodej Chinki, dorastającej w czasach rewolucji kulturalnej pod rządami Mao Zedonga. Z uwagi na swoje pochodzenie, dziewczyna zalicza się do „czarnych rodzin”, które to najdotkliwiej ucierpiały w owym czasie. Yimao musi zmagać się z brutalną, komunistyczną rzeczywistością, gdzie brak swobód obywatelskich, brak podstawowych środków niezbędnych do życia, prześladowanie, nienawiść, fanatyzm, terror, bieda i głód.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 X 2011, 17:08:58 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Książka „Piórko na wietrze” napisana została swobodnym, przystępnym językiem, barwnie opisuje dramatyczną i wstrząsającą codzienność za panowania Mao . Sam tytuł jest pewną metaforą, która ukazuje życie ludzkie w tamtym czasie, życie kruche, nad którym nie ma się kontroli. Jednocześnie opowieść jest pełna wiary w lepszą przyszłość i nadziei, które dodają sił bohaterce by przetrwać ten trudny czas. Pojawia się także wątek miłosny, lecz miłość jaka się zrodziła nie ma racji bytu, przegrywa więc z rozsądkiem. Co ponadto można wynieść z książki? A wiec dowiadujemy się jak funkcjonuje gospodarka centralnie sterowana, ustrój komunistyczny, poznajemy trochę kultury azjatyckiej, tamtejszą przyrodę. Polecam.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-247-1109-3
Ocena: 5
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: gosia5550
08 X 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają