Kup książkę [edytuj książkę]

Sens Nocy. Spowiedź

Sens nocy. Spowiedź to mroczna, fascynująca opowieść o intrygach, oszustwach, miłości i zemście, a jednocześnie podróż w głąb psychiki człowieka chorobliwie ambitnego, bezwzględnego i nieobliczalnego. Londyn 1854. Mglista październikowa noc. Edward, filolog i wielbiciel dobrej lektury, zabija przypadkowego człowieka, żeby udowodnić sobie, że jest w stanie to zrobić. To generalna próba przed planowanym od dawna morderstwem. Ofiarą ma być śmiertelny wróg Edwarda, Phoebus Rainsford Daunt - niegdysiejszy kolega z Eton, który przyczynił się do wyrzucenia go ze szkoły. Odtąd Edward, kierowany żądzą zemsty, tropi Daunta, który z kolei robi karierę jako poeta, stając się ulubieńcem wpływowego Lorda Tansor. Przypadkowa ofiara, odludny zaułek - Edward jest pewny, że nikt go nie widział. Po próbnym zabójstwie idzie zjeść kolację, w luksusowym domu publicznym odwiedza swoją przyjaciółkę, piękną kurtyzanę Izabellę Gallini - dopiero rano z "The Timesa” dowiaduje się, kogo zabił. Ale nie ma zbrodni doskonałych - pojawiają się tajemnicze anonimy, ktoś go śledzi...
Cox pisze z niezwykłym wyczuciem stylu epoki, z dbałością o każdy szczegół - obrazy ulic i zaułków, podejrzanych dzielnic, domów rozpusty i palarni opium na długo pozostają w pamięci.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7414-337-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: yasmine84
28 IX 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają