Kup książkę [edytuj książkę]

Dallas ’63

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna…
Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

„Dallas ’63” to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Życie czasem wyskakuje ze zbiegami okoliczności, jakich żaden pisarz nie odważyłby się przelać na papier."
Dodał: Zaaraza Dodano: 19 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Dom to oglądanie księżyca wschodzącego nad szałwią i towarzystwo kogoś, kogo można przywołać do okna, żebyście obejrzeli to razem. Dom jest tam, gdzie tańczysz z innymi, a taniec to życie."
Dodał: Zaaraza Dodano: 19 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki."
Dodał: Zaaraza Dodano: 19 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 31 V 2014, 18:53:42 (ponad 4 lat temu)
0 0
Ach, "Dallas'63" to była wspaniała uczta przez te kilka dni. Wiecie, jakie są najlepsze książki? Takie, które "siedzą" wam w głowie. "Dallas'63" wprost nie chciało mnie opuścić ani na chwilę. Przy śniadaniu, w szkole, oglądając telewizor, sprzątając, odrabiając lekcje, ucząc się. Nawet podczas rozmowy z kimś uciekałam gdzieś myślami do fabuły, a także śniła mi się po nocach. Bo Stephen King po prostu po raz kolejny mnie zaczarował. Pomysł nie pierwszy raz wykorzystany, a jak to King, przedstawił wszystko w ciekawy i niezwykle drobiazgowy sposób. Do tego historia miłości, która nie była przesadzona ani patetyczna, a jednak King przedstawił ją tak, że nie miałam wątpliwości, że jest to miłość przez duże M. Zakończenie jest świetne, absolutnie w moim stylu. Te ponad 850 stron warte jest czasu, nie tylko fanów Kinga, ale także innych czytelników. Kawał dobrej roboty, panie King.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 24 X 2012, 02:21:21 (ponad 5 lat temu)
0 0
Stephen King jakiś czas temu napisał bardzo fajną książkę nawiązującą do zamachu na JFK i usadowioną w czasach bardzo ciekawych dla Stanów Zjednoczonych, przełomie lat 50. i 60. Przeczytałem - było warto.

Po pierwsze King rysuje przed czytelnikiem szczegółowy świat bez zakazów palenia, benzyną w cenie wody, a "terroryzm" jest jednym z wielu haseł w słowniku wyrazów obcych. I widać, że się perfekcyjnie do tego przygotował.

Książkę, pomimo dość sporych gabarytów (ponad 800 stron piechotą nie chodzi), czyta się praktycznie jednym tchem. Jest lekkie sajens fikszyn, efekt motyla z nieodłącznymi podróżami w czasie, jest wątek miłosny, jest horror, thriller i ... historia, u której progu staje główny bohater.

Ma on okazję udaremnić jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń ubiegłego wieku - zamach na Johna Kennedy'ego. Mamy tu szczegółowe perypetie rodzinne L.H. Oswalda (zabójcy Kennedy'ego), mamy kulisy działań FBI i wiele, wiele innych bardzo ciekawych wątków i smaczków, które pozwalają zapomnieć o niemałej wadze tego tomiszcza i zadowolą wymagających.

Jest to moja pierwsza pozycja Kinga, którego książki bardziej znam z ich ekranizacji, ale z pewnością sięgnę po kolejne, bo facet swoim dorobkiem i tą powieścią udowodnił, że nie wyszedł z formy i najwidoczniej w najbliższym czasie nie ma zamiaru z niej wychodzić. Polecam z całego serduszka.

http://damrathisation.blogspot.com/
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 28 VI 2012, 21:14:29 (ponad 6 lat temu)
0 0
Nie wstrząsnęło mną, d*py nie urwało, nie zmusiło do jakichś szczególnych refleksji. A tego na ogół spodziewam się po Kingu i na ogół to dostaję. Lubię, gdy King nie stroni od obyczajowych wątków, ale lubię też, gdy jednocześnie nie stroni od mroku i grozy w swoich opowieściach - bo czytam go hurtowo głównie ze względu na jego wkład we współczesną literaturę grozy. Tutaj nie czułem takiego suspensu jak podczas lektury Ręki Mistrza czy chociażby Pod Kopułą. Fakt, nie miałem do czynienia z powieścią grozy, ale Zielona Mila też nie była horrorem, a trudno było mi się oderwać od lektury, a i po trochę mną potelepało emocjonalnie.
Fajny miał Stefan pomysł na opowieść o podróży w czasie i o miłości, i to jest dobra opowieść - tylko ja czegoś innego oczekiwałem. Podobało mi się kingowe przedstawienie lat sześćdziesiątych i wraz z rosnącą liczbą stron na liczniku w głowie wykiełkowała mi myśl, że Dallas 63 to taka kingowa odpowiedź na serial Mad Men, który uwielbiam i który King uważa (IMHO niesłusznie) za telenowelę z dużym budżetem.
Summa summarum, książka dobra, ale zdecydowanie nie wejdzie do mojej czołówki opowieści Stefka.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i Spółka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7648-967-4
Ocena: 5.04
Liczba głosów: 25
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
18 IX 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają