Kup książkę [edytuj książkę]

Wędrówka 2012

Peru. Pod azteckimi piramidami międzynarodowa grupa naukowców dokonuje niezwykłego odkrycia – skrzydlatego, podobnego do wizerunków Aniołów praprzodka człowieka. Zaraz potem następuje zebranie Ojców tajnego Zgromadzenia w Watykanie, które po analizie znaleziska, łamie ostatnią biblijną pieczęć.

Światem wstrząsają dziwne zjawiska, nasilają się pogodowe anomalie i związane z nimi kataklizmy. Na różnych kontynentach szamani, kapłani i święci mężowie zaczynają rozumieć, co się dzieje i jakie to może mieć konsekwencje. By nie dopuścić do ostatecznej katastrofy, jednoczą się w swoich grupach i wspólnie ruszają przeciwstawić się przeciwko złu, które nadchodzi.

Groźne zjawiska budzą też uśpionych gwiezdnych wędrowców, którzy pod wodzą starego Inki podążają za wewnętrznym głosem przeznaczenia, by przeciwstawić się ciemności i wypełnić Przeznaczenie."Wędrówka 2012" to niezwykła przygoda w nowym wydaniu fantasy.„Wędrówka 2012” Radosława Lemańskiego to opowieść o początku i końcu: cywilizacji, czasów, tradycji. Opierając się na autentycznych przekazach historycznych, znaleziskach i legendach, autor prowadzi nas po niezwykłych ścieżkach przygody w poszukiwaniu prawdziwych źródeł współczesnej cywilizacji i źródeł MOCY. Jednocześnie robi to w innej, niż można się spodziewać formie, bo Wędrówka to opowieść fantasy w nowym wydaniu, które łączy w sobie tradycyjne elementy tego gatunku z opisami przeżyć mistycznych. W ten sposób, poprzez wartki rozwój akcji, w której następuje dojrzewanie bohatera, symbolicznie opisuje wędrówkę każdego z nas.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 31 III 2012, 10:05:57 (ponad 6 lat temu)
0 0
Radosław Lemański w swoim utworze wykorzystuje znane prawdy i mity, z których czerpie na wiele sposobów. W tym tekście z pogranicza fantastyki odnajdziemy pradawne plemiona Indian, Kościół mający związek z przemianami, a także wiele magii i zjawisk metafizycznych oraz tajemniczych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nie jest to już powieść realistyczna, choć tak naprawdę, jako parabola nie taki jest jej cel – opisywane wydarzenia mają obnażać przed czytelnikiem prawdy uniwersalne, które łatwiej dostrzec, gdy dzieję się coś zwiastującego zburzenie dotychczasowego ładu.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-930440-2-3
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
13 IX 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają