Kup książkę [edytuj książkę]

Mile 81

Na Mili 81 na autostradzie w Maine znajduje się zabite deskami miejsce obsługi pasażerów, miejsce w którym piją dzieciaki ze szkoły średniej i w którym wpadają w typowe dla siebie tarapaty. Jest to miejsce do którego udaje się Pete Simmons po tym jak jego starszy brat, mający się nim zajmować, wyrusza do żwirowego dołu w celu zabawy w "spadochroniarzy po drugiej stronie".
Pete, uzbrojony jedynie w szkło powiększające, które dostał na dziesiąte urodziny, znajduje w opuszczonej budce z hamburgerami porzuconą butelkę wódki i wypija z niej wystarczającą ilość by stracić przytomność.
Chwilę późnej, pokryty błotem samochód kombi (co jest dziwne zwarzywszy na brak opadów deszczu w Nowej Anglii od ponad tygodnia), skręca na Milę 81 ignorując znak na którym widnieje informacja "Zamknięte, brak usług". Drzwi od strony kierowcy otwierają się, jednak nikt z nich nie wychodzi.
Doug Clayton, agent ubezpieczeniowy z Bangor, jedzie swoim Priusem na konferencję do Portland. Na tylnim siedzeniu leży jego teczka i walizka, a na siedzeniu obok znajduje się Biblia Króla Jakuba, którą Doug nazywa "kompletnym podręcznikiem agenta ubezpieczeniowego". Jednak nie zbawi ona Douga, gdy zdecyduje się być Dobrym Samarytaninem i pomóc facetowi w popsutym kombi. Zatrzymuje się za nim, włącza światła awaryjne i wtedy zauważa, że kombi nie ma tablic rejestracyjnych.
Dziesięć minut później, Julianne Vernon, po spostrzeżeniu Priusa i kombi, zatrzymuje swój pojazd z przyczepą dla konia. Julianne zauważa przy drzwiach kombi rozbitą komórkę Douga Claytona i sama zbliża się zbyt blisko. Zanim Pete Simmons obudzi się ze swojej alkoholowej drzemki przed miejscem obsługi pasażera Mila 81 znajdzie się pół tuzina samochodów. Dwoje dzieci - Rachel i Blake Lussier - i jeden koń o imieniu Deedee są jedynymi pozostałymi przy życiu. Chyba żeby policzyć również kombi.
W duchu 'Stań przy mnie' i genialnego horroru'Christine', w 'Mile 81' Stephen przejeżdżając przez jeden z tych znaków drogowych daje upust swojej wyobraźni...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: 2011
ISBN: 9781451665604
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kasia0863
31 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają