Kup książkę [edytuj książkę]

Anioł stróż

Opis z tyłu okładki:

Bohaterem tej zaskakującej powieści jest Sebastian Cliverstone, Amerykanin, który zaciekle wspina się na kolejne szczeble drabiny sukcesu. Niestety znajduje to odzwierciedlenie w jego powoli wymierającym życiu prywatnym. Niefortunny wypadek młodego biznesmena daje początek lawinie zdarzeń, które na zawsze odmienią jego teraźniejsze życie. Jednak ponura przeszłość nie daje o sobie łatwo zapomnieć i starannie odciska na nim swoje niechybne piętno. Czy kiedykolwiek uda mu się naprawić dawne błędy i w końcu zaznać spokoju?

Streszczenie

Uwaga, poniższy tekst zawiera spojlery dotyczące treści i/lub zakończenia książki!

Książka opowiada historię dość długiej egzystencji duszy człowieka o imieniu Sebastian. Wraz z jej kolejnymi odsłonami uwidaczniają się błędy jakie popełniał w przeszłości i czym one skutkowały. Na początku poznajemy jego życie teraźniejsze (któreś z kolei), w którym ukazane są ciążące na nim wady charakteru. W wyniku nieszczęśliwego wypadku bohater zapada w śpiączkę, z której się już niestety nie obudzi, a przynajmniej nie w tym życiu. W następnej odsłonie przedstawione jest źródło jego problemów – pierwsze życie. Akcja dzieje się w XVII-wiecznej Francji w dolinie Loary. Sebastian jest młodym szlachcicem prowadzącym wspólnie z matką małą winnice. Zakochany po uszy w dziewczynie z niższych sfer postanawia zrobić wszystko, aby z nią zostać. Niestety dowiedziawszy się nagle o stanie błogosławionym swojej kobiety odrzuca ją nakazując przerwanie ciąży. Oburzona dziewczyna ucieka z miasta, a Sebastian widząc błąd jaki popełnił, nie wytrzymuje presji i popełnia samobójstwo. W następnej odsłonie jesteśmy świadkami kary jaka spotkała duszę głównego bohatera. Jest kilkunastoletnim chłopakiem starającym się wrócić do siebie po wstrząsającym wypadku w szkole, w wyniku którego stracił władzę w nogach i do końca życia zostaje skazany na wózek inwalidzki. W czwartym rozdziale jako wschodząca gwiazda rock’owej kapeli dostaje szansę na naprawę swoich błędów jednak i tym razem nie radzi sobie z tym. Po ważnym koncercie na rzecz niepełnosprawnych ludzi, zażywa feralny narkotyk, wskutek którego niespodziewanie umiera. Wszystkie poprzednie wcielenia przedstawione są jako sny podczas śpiączki teraźniejszego Sebastiana. Poznając historię swojej duszy, uświadamia sobie, iż jego problemy mają źródło w przeszłości. Nie mając szansy na ich naprawę umiera na szpitalnym łożu. Następnie akcja przenosi się w niedaleką przyszłość. Tym razem główny bohater jest młodym studentem, który postanawia zejść z drogi imprezowicza i bierze ślub się ze swoją dziewczyną. Na koniec widzimy starość małżeństwa. Sebastian jest dumny z syna, ponieważ wychował go na porządnego człowieka, niosącego pomoc dla biednej ludności z Afryki. Wieczorem, leżąc już w łóżku, przychodzi do niego duch miłości z pierwszego życia-Sary i powiadamia go, że prowadząc godne życie w końcu wypełnił swoje zadanie, ciążące na nim od kilku wieków. Niedługo później zjawiają się pozostałe dusze osób z poprzednich wcieleń, a następnie wszyscy razem zabierają Sebastiana do miejsca wiecznego spoczynku...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: BARMAN2005
24 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają