Kup książkę [edytuj książkę]

Catherine Deneuve. Biografia

Jest z całą pewnością najbardziej znaną w świecie francuską aktorką. Ale co tak naprawdę wiemy o Catherine Deneuve? Pomimo długoletniej, udanej kariery i niezrównanej żywotności nikt dotąd nie pokusił się o napisanie biografii aktorki godnej jej talentu. Wielka aktorka - ikona siódmej ze sztuk oraz niepodważalny symbol francuskiej elegancji.

Ma w swoim dorobku dziewięćdziesiąt pełnometrażowych filmów, a niemal jedna trzecia z nich to filmy znakomite, cieszące się wielkim powodzeniem- każdy z nich obejrzało ponad milion widzów. Ma też na koncie wiele arcydzieł, takich jak Wstręt (Répulsion), Piękność dnia (Belle du jour) czy Ostatnie Metro (Le Dernier Métro), które nie tylko odcisnęły piętno na historii kina, ale również ukształtowały wizerunek aktorki.

W wyniku sondażu przeprowadzonego we Francji w połowie lat osiemdziesiątych zadecydowano, że Marianna, symbol Republiki, będzie odtąd miała jej rysy – w wielu merostwach trzydziestu sześciu tysięcy gmin francuskich króluje jej oblicze. Mimo to pozostaje wciąż zagadką, nawet dla swoich bliskich. Rzeczywiście, jeśli chodzi o jej życie prywatne, wiemy bardzo niewiele. Catherine Deneuve, matka dwójki dzieci, Christiana Vadima i Chiary Mastroianni zawsze starała się uchronić swą prywatność przed ciekawością „kolorowych” magazynów. Opisując jej najważniejsze filmy, ale także mówiąc o dokonywanych przez nią wyborach, Alexandre Fache proponuje nam zagłębienie się w samo sedno tajemnicy Deneuve.

Będziemy mieli okazję przyjrzeć się życiu kobiety i aktorki, życiu, w którym były i chwile szczęścia ale były też i łzy. Będzie to też pasjonująca podróż poprzez czterdzieści lat historii kina.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Studio Emka
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-88607-70-7
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
19 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają