Kup książkę [edytuj książkę]

Pokuta

„Pokuta” to hipnotyzująca powieść o aniele i płatnym mordercy. Metafizyczny thriller, który przeniesie Cię do trzynastowiecznej Anglii. Fascynująca i prowokująca książka o winie i przebaczeniu, miłości i nienawiści, samotności i pięknie.

Premiera: wrzesień 2011


Czas Aniołów:

1. Pokuta
2. Kuszenie

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W swej wierze winniśmy przyjąć, że aniołowie nie zostali obdarzeni zdolnością kardiognozy ani też wiedzą dotyczącą przyszłych aktów wolnej woli, przymioty te bowiem stanowią boski przywilej."
Dodał: kamila Dodano: 29 VI 2012 (ponad 8 lat temu)
+2 0


"Zło rzuca silniejszy czar niż dobro."
Dodał: kamila Dodano: 29 VI 2012 (ponad 8 lat temu)
+2 0


"Dumanie nad tym, dlaczego Bóg pozwalał na istnienie zła i jak mógłby go użyć w służbie dobra, wydawało mi się ryzykowne. On jeden znał odpowiedzi na te pytania. Ludzie nigdy nie będą potrafili uzasadnić istnienia zła ani zrozumieć, że od samego początku, każdego dnia, niezależnie od okresu historii, miało ono do odegrania konkretną rolę."
Dodał: Kasumi1580 Dodano: 11 VIII 2013 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 IV 2014, 09:53:41 (ponad 6 lat temu)
0 0
Spodziewałam się, że "Pokuta" powali mnie na kolana, że będzie to tak piękna, cudowna i metafizyczna opowieść, że mi zabraknie tchu w piersiach. Jednak wcale tak nie było, co nie zmienia faktu, że mi się podobała. Przestawienie trzynastowiecznego miasteczka i problemów Żydów bardzo mi się podobało, a także te refleksje na temat Boga, zła i dobra (choć niektóre były troch zbyt długie, przez co lekko nużące). "Pokuta" napisana jest z wielkim patosem, co bywa bardzo drażniące. Najbardziej nie podobało mi się to, że główny bohater tak szybko z ateisty, który wręcz przeklinał Boga, za to, że tak naprawdę nie istnieje, stał się chrześcijaninem, który błagał o wybaczenie Boga i chciał już kroczyć drogą dobra. Po postu nie wierzę, że taka przemiana duchowa może zajść w człowieku tak z minuty na minutę, nawet jak odwiedza go anioł. Podsumowując jest to powieść dobra, ale jakoś nie wniosła nic nowego do mojego życia.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7515-152-7
Ocena: 4.54
Liczba głosów: 24
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: muffincannibal
06 VIII 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają