Kup książkę [edytuj książkę]

Labirynt kłamstw

Wydawca książek Mira proponuje czytelnikom kolejne dzieło mistrzyni thrilleru Tess Gerritsen. Dwie powieści w jednej książce, dwie wciągające historie i napięcie towarzyszące czytelnikowi aż do ostatniej strony. To wszystko znajdziemy w książce Labirynt kłamstw tej znakomitej autorki.

Telefon po północy

W środku nocy Sarah budzi telefon. Kobieta dowiaduje się, że jej mąż Geoffrey, który miał w tym czasie przebywać służbowo w Londynie, zginął w pożarze berlińskiego hotelu. Informuje ją o tym Nick O'Hara, były agent, który z powodów dyscyplinarnych został przeniesiony do pracy w Departamencie Stanu. Nick zaprasza Sarah na spotkanie w celu załatwienia wszystkich formalności związanych ze śmiercią jej męża.

Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, dowiaduje się, że mężczyzna, za którego wyszła za mąż, nie tylko ukrywał przed nią swoją prawdziwą tożsamość, ale też prowadził podwójne życie. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

* * *

Gerritsen ma wystarczająco dużo do powiedzenia, aby konkurować z Michaelem Connellym, Harlanem Cobenem, a nawet wspaniałym Denisem Lehane'em. Znakomicie.

Crime Time

Bez odwrotu

Gdy w pewien deszczowy wieczór Catherine Weaver jedzie w odwiedziny do swojej przyjaciółki, nagle z lasu prosto pod koła jej samochodu wybiega mężczyzna. Spanikowana kobieta, pewna, że właśnie zraniła człowieka, natychmiast zawozi go do szpitala. Jednak na miejscu doznaje kolejnego szoku - okazuje się, że obrażenia mężczyzny powstały na skutek postrzelenia, a nie w wyniku potrącenia samochodem. Przestraszona Catherine jedzie do przyjaciółki, u której spędza noc. Tymczasem w szpitalu pojawia się mężczyzna, który podaje się za brata postrzelonego Victora Hollanda i zabiera wszystkie jego rzeczy.

Nad ranem Catherine dokonuje przerażającego odkrycia - ktoś zamordował jej przyjaciółkę. Przerażona natychmiast wraca do San Francisco, gdzie odnajduje ją ścigany przez płatnych morderców Victor. Okazuje się, że feralnej nocy zostawił w jej samochodzie tajne dowody obciążające pewną firmę. Z powodu tych dokumentów zginął kolega Victora. Na niego także wydano już wyrok. Victor wyjaśnia wszystko Catherine i pokazuje prasowe doniesienia o zabójstwie kobiety o nazwisku Catherine Weaver. Teraz obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

* * *

To przerażające, jak dobra w tym co robi, jest Tess Gerritsen.

Harlan Coben

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mira
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-238-8125-4
Ocena: 4.37
Liczba głosów: 8
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
02 VIII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają