Kup książkę [edytuj książkę]

Ona

Tytułowa "ona" to panienka Konstancja. Dobra, uczynna, pracowita i sprawiedliwa sierota, mieszkająca wraz z rodziną wuja. Wydawałoby się, że za opiekę, jaką objęła dom wujostwa - zachowując się w nim jak najlepsza służba - kochany wujo byłby gotów oddać jej wszystko, czego zapragnęła. A że nigdy nie pragnęła wiele, liczyła na to, że będzie przychylny jej miłości - Sewerowi Stamierowskiemu. Oczekiwania ją zawiodły, a serce nakazało uciekać od rodziny wraz ze starą mamką i już obłąkanym ukochanym, który oszalał przez chciwego ojca. Wędrowali długo, w końcu zastała ich zima. Z desperacji, Konstancja zniżyła się do żebractwa, co - przez wielką dobroć państwa - zapewniło im pracę i schronienie, za cenę kłamstwa. Zima minęła w spokoju, ustępując miejsca wiośnie, która miała odkryć prawdę i obrócić ich dobrobyt wniwecz. Jednak okazała się bardziej uczynna i przyniosła pomoc. Choć na chwilę...

"Ona" to piąta książka Marii Rodziewiczówny, wydana w 1890 roku. Opowiada o potędze miłości, wyrażanej innymi słowami niż "kocham". Miłości, która przetrwała mimo utraty zmysłów.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: -
Rok wydania: -
ISBN: -
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: pepperpot
28 VII 2011 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają